تاری دید در اثر ضربه به چشم آیا خطرناک است؟

تاری دید در اثر ضربه به چشم آیا خطرناک است؟

«ترومای چشمی» عنوان آسیب وارد شده به چشم و بافت‌های اطراف آن تحت تأثیر ضربه مستقیم است. برحسب شدت ضربه، آسیب وارد شده خفیف تا حاد ارزیابی می‌شود. آسیب خفیف به صورت خراشیدگی سطحی بروز می‌یابد. اما آسیب حاد خونریزی لایه‌های مختلف چشم را شامل می‌شود. برحسب نوع عارضه علائم مختلفی برای ترومای چشمی گزارش شده است. تاری دیدی یکی از این علائم است که تقریباً در بیشتر انواع ترومای چشمی ظاهر می‌شود. اما تاری دید در اثر ضربه به چشم تا چه اندازه خطرناک است؟ برای یافتن پاسخ این سؤال ما را تا پایان همراهی کنید.

 

تاری دید چیست؟

تاری دید نوعی عارضه چشمی است که به صورت افت وضوح بینایی نمایان می‌شود. به عبارتی فرد یک فیلتر را مقابل چشمان خود احساس می‌کند. در این حالت امکان تمرکز و مشاهده جزئیات وجود ندارد. برحسب علت تاری دید، این عارضه یک یا هر دو چشم را درگیر می‌کند. مدت زمان آن نیز ممکن است موقت یا طولانی مدت باشد. تاری دید معمولاً با علائمی چون قرمزی، حساسیت به نور، سردرد و تحریک چشم بروز می‌یابد. عوامل مختلفی موجب تاری دید می‌شوند که خستگی چشم‌، ضعف بینایی و افزایش سن از متداول‌ترین آنها بشمار می‌رود. بعضی بیماری‌ها نیز تاری دید را در پی دارد؛ به عنوان مثال می‌توان به دیابت، فشار خون، آب مروارید، آب سیاه، آسیب مغزی و … اشاره کرد. علاوه ‌بر موارد مذکور، تاری دید در اثر ضربه به چشم نیز در بین کودکان، نوجوانان و جوانان بسیار شایع است.

تاری دید در اثر ضربه به چشم آیا خطرناک است؟

تاری دید در اثر ضربه به چشم آیا خطرناک است؟

تاری دید در اثر ضربه به چشم

چشم جزء نواحی بسیار حساس صورت است و باید در برابر هرگونه آسیب محافظت شود. اما گاهی اوقات وارد شدن ضربه به چشم اجتناب‌ناپذیر است؛ به عنوان مثال می‌توان به نزاع، بی‌احتیاطی در حین کار و حوادث مختلف اشاره کرد. مهم‌ترین نکته در صورت مواجهه با چنین شرایطی مراجعه به چشم پزشک است. این موضوع حتی برای آسیب‌دیدگی‌های جزئی نیز صدق می‌کند. زیرا آسیب چشمی در بعضی موارد ابتدا چندان مشخص نیست و به‌مرورزمان خود را نشان می‌دهد. گاهی تأخیر در درمان آسیب‌های چشمی به قیمت از دست دادن بینایی تمام می‌شود.

این مقاله را هم بخوانید:
دلایل ریزش مژه

آسیب حاصل از وارد شدن ضربه مستقیم به چشم ترومای چشمی نام دارد. البته آسیب وارده تنها مختص کره چشم نیست. بلکه بافت‌های اطراف را نیز درگیر می‌کند. بر حسب شدت ضربه، ترومای چشمی در درجات مختلف خفیف تا حاد مشاهده می‌شود. اشکال مختلف ترومای چشمی شامل خراشیدگی یا خونریزی لایه‌های مختلف چشم است. علائم گزارش شده برای هر یک از موارد با دیگری تفاوت دارد. اما تاری دید معمولاً در اکثر این عوارض می‌خورد. برای بررسی علائم و تعیین خطرناک بودن یا نبودن تاری دید در اثر ضربه به چشم، باید نوع عارضه مورد بررسی قرار گیرد. متداول‌ترین عوارض ناشی از ضربه به چشم عبارتند از:

 

خونریزی زیر ملتحمه

ساده‌ترین آسیب حاصل از ضربه به چشم، خونریزی سطحی یا زیر ملتحمه نام دارد. ملتحمه خارجی‌ترین لایه‌ی حفاظتی چشم است. گاهی اوقات عروق خونی موجود در این بخش دچار آسیب‌دیدگی و پارگی می‌شود. در نتیجه لکه خون در سفیدی چشم نمود پیدا می‌کند. این عارضه بدون درد است و علامت خاص دیگری ندارد. گاهی میزان خونریزی زیاد است و بخش‌های بیشتری از سفیدی چشم را می‌پوشاند. فرایند جذب خونریزی بعد از ۲۴ ساعت آغاز شده و لکه به تدریج کوچک می‌شود. خونریزی زیر ملتحمه نیازی به درمان نداشته و بعد از ۱ الی ۲ هفته بهبود پیدا می‌کند. در صورت طولانی شدن روند بهبودی مراجعه به چشم پزشک ضرورت دارد. همچنین در صورت مشاهده علائمی چون تاری دید در اثر ضربه به چشم، دوبینی و احساس درد باید سریعاً به چشم پزشک مراجعه شود.

تاری دید در اثر ضربه به چشم آیا خطرناک است؟

تاری دید در اثر ضربه به چشم آیا خطرناک است؟

هایفما

هایفما نوعی عارضه چشمی است که به دلیل تجمع خون در اتاق قدامی چشم (حد فاصل قرنیه و عنبیه) ایجاد می‌شود. این عارضه در اکثر موارد به دلیل وارد شدن ضربه مستقیم به چشم رخ می‌دهد. البته امکان بروز آن به دلیل بیماری یا مصرف داروهای خاص نیز وجود دارد. هایفما با علائمی چون تشکیل لایه‌ای از خون روی قرنیه قابل تشخیص است. البته در بعضی موارد خونریزی قابل مشاهده نیست و باید توسط چشم پزشک تشخیص داده شود. تاری دید در اثر ضربه به چشم، درد و حساسیت به نور از دیگر علائم هایفما است. در بعضی موارد بینایی فرد به تدریج کاهش یافته و به نابینایی ختم می‌شود. لایه خون موجود روی قرنیه فشار بالایی به چشم وارد می‌کند. از این رو عدم درمان به موقع، بروز آب سیاه یا تخلیه کانال چشم را به دنبال دارد. ضرورت مراجعه به چشم پزشک در این شرایط نیز به همین موضوع بازمی گردد.

این مقاله را هم بخوانید:
بیماری آکروماتوپسی را بیشتر بشناسیم

 

پارگی قرنیه

معمولاً پارگی قرن براثر وارد شدن ضربه با شدت متوسط به چشم رخ می‌دهد. قرنیه عنوان لایه شفافی است که در مقابل بخش رنگی و مردمک چشم قرار دارد. موقعیت لایه آن را در برابر ضربات وارده به چشم آسیب‌پذیر کرده است. خراشیدگی یا پارگی قرنیه با علائمی چون قرمزی، درد، حساسیت به نور، احساس جسم خارجی در چشم و آبریزش چشمی نمایان می‌شود. تاری دید در اثر ضربه به چشم یکی دیگر از علائم شایع در افراد درگیر با این عارضه است که به دلیل ادم قرنیه و ریزش اشک رخ می‌دهد. در صورت مشاهده این علائم مراجعه به چشم پزشک ضرورت دارد. زیرا عدم رسیدگی موجب بروز زخم قرنیه، کراتیت باکتریایی و یوئیت چشمی (التهاب عنبیه) می‌شود.

 

خونریزی زجاجیه

در صورت شدید بودن ضربه وارده به چشم امکان بروز خونریزی زجاجیه وجود دارد. زجاجیه مایعی شفاف و ژله‌ای است که دو سوم فضای داخل چشم را اشغال می‌کند. این بافت بدون عروق خونی است. به همین دلیل خونریزی آن به عروق شبکیه یا عنبیه نسبت داده می‌شود. تاری دید در اثر ضربه به چشم می‌تواند نشانگر خونریزی زجاجیه باشد. نابینایی ناگهانی، مگس پرانی در مقابل چشم و جرقه‌های نورانی نیز از دیگر علائم این عارضه بشمار می‌رود.

تاری دید در اثر ضربه به چشم آیا خطرناک است؟

تاری دید در اثر ضربه به چشم آیا خطرناک است؟

مراجعه به پزشک

برحسب شدت ضربه وارده به چشم، عوارض مختلفی گریبان‌گیر فرد می‌شود؛ به‌عنوان‌مثال می‌توان به هایفما، خونریزی زجاجیه و قرنیه اشاره کرد. علائم هر یک از این عوارض با هم تفاوت دارد. اما معمولاً تاری دید وجه مشترک اغلب آنها است. افراد دچار تاری دید در اثر ضربه به چشم باید سریعاً به چشم پزشک مراجعه کند. هدف از این کار بررسی میزان آسیب‌دیدگی چشم و نیاز یا عدم نیاز به مداخله پزشکی برای رفع آن است. گاهی بی توجهی به این موضوع موجب از دست دادن بینایی و تخلیه چشم می‌شود. در صورتی که چشم شما دچار ضربه شده است می‌توانید برای انجام اقدامات احتیاطی لازم به مطب دکتر رضا پورمازار متخصص چشم در تهران مراجعه کنید.

این مقاله را هم بخوانید:
جراحی مجرای چشمی
207 پاسخ
 1. علی جمشیدی
  علی جمشیدی گفته:

  سلام من قرنیه چشم زخم شده بود سه روز میگزرع ولی چشم الان تار میبینه مشکل چیه؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام این تاری ناشی از زخم خود قرنیه است و هرچه زودتر باید درمان شود

   پاسخ
   • فرهاد
    فرهاد گفته:

    سلام با عرض خسته نباشید من یه چشمم توسط ضربه ی نه چندان شدید یکم تار میبینه و نه درد میکنه ونه حساسیت داره قرمزیه چشمم هم خوبه شده فقط میخام بدونم این یه زره تار دیدن خودش خوب میشه بطور موقته یا نه ممنون

    پاسخ
    • پاسخگویی به سوالات
     پاسخگویی به سوالات گفته:

     سلام باید از نظر شبکیه چشم مورد معاینه قرار بگیرید

     پاسخ
     • مهدی
      مهدی گفته:

      سلام من امروز یک ضربه کوچکی به چشمم خوردویکم درد گرفت واب ازش اومدوالان یکم احساس می کنم که یه کوچولو تار می بینم آیا خوب میشه

    • حمیدرضا نوری
     حمیدرضا نوری گفته:

     سلام من توپ مهکم تو چشم خور و الان وقتی شبه نورم نسبتا کمه حدود یک چهارم چشم تار مانند و انگار یه چیز سفیده
     دلیلش چیه
     و چقدر می‌تونه خطرناک باشه

     پاسخ
     • پاسخگویی به سوالات
      پاسخگویی به سوالات گفته:

      سلام حما تحت نظر متخصص چشم پزشک باشید

     • Saeed
      Saeed گفته:

      سلام گوشه چشمت ی نور سفید کوچولو میادو میره؟

     • پاسخگویی به سوالات
      پاسخگویی به سوالات گفته:

      سلام باید معاینه انجام شود

   • علی
    علی گفته:

    سلام وقت بخیر.بیست سالم هست الان،چند سال پیش ضربه مشتی به چشم راستم خورد،الان متوجه شدم که چشمم بر اثر ضربه به داخل فرو رفته چند میلی متری و نسبت به چشم دیگم کوچک تر دیده میشه.مشکلی تو بینایی ندارم فقط از نظر زیبایی به مشکل خوردم،دوست دارم چشام هم اندازه باشن..دکتر هم رفتم و معاینه کرد و سیتی اسکن هم انجام دادم.مشکل و شکستکی ای نبود فقط یکم فشرده شده الیاف پشت چشمم.گاهی هم یکم درد و احساس سنگینی میکنم.دکتر گفت اگه بخوای میتونم ژل بزنم پشت چشمت ولی ممکنه بیاییتو از دست بدی.حالا میخواستم ببینم باز چه راهی هست بشه چشمم رو بر گردوند سر جای اولش.ممنون میشم کمکم کنید.با تشکر

    پاسخ
    • پاسخگویی به سوالات
     پاسخگویی به سوالات گفته:

     سلام حتماباید از نزدیک معاینات انجام شودو میتوانید با جناب دکتر مشاوره انجام دهید با شماره تماس 09108077708

     پاسخ
   • امیرحسین رسولی
    امیرحسین رسولی گفته:

    سللم من تو قرنیه ام پریسه رفته بعد ش در اوردن جاشم ب اندازه سر سوزن سفید شده ولی یخورده تار میبینم خاستم بدونم خوب میشه؟

    پاسخ
    • پاسخگویی به سوالات
     پاسخگویی به سوالات گفته:

     سلام وقت بخیر اگر چشم شما تار میبینه حتما باید معاینه انجام شود

     پاسخ
   • فاطمه
    فاطمه گفته:

    سلام یکم آبان عمل prkچشم انجام دادم الان چشمم ضربه خورده. تار شده چشم چپم. هیچی نمیشه دید باهاش. امکان داره اینجور بمونه یا کور شم؟

    پاسخ
 2. سجاد
  سجاد گفته:

  سلام چشم من توپ بهش برخورد کرده و الان دو سه روزی هست که یه مقدار تاری دارم از ناحیه زیر چشم حالا باید چیکار کنم خودش خوب میشه یا باید به دکتر مراجعه کنم البته از ابتدا خیلی بیشتر بود حالا بعد سه بهتر شده

  پاسخ
   • عرفان جعفری
    عرفان جعفری گفته:

    سلام خسته نباشید چند روز پیش در مدرسه یک ضربه نچندان محکم با مشت به زیر چشمم خورد کی یکمی سیاه شد بعد نیم ساعت
    بعد الان ۳ روز از اون قضیه میگذره اون چشمم که ضربه نخورده برای مثال شماره کارتم رو از فاصله ۳ متر دیگ نمی‌بینه اما اون چشمی که ضربه خورده تقریبا از 2ونیم متری به بعد نمی‌بینه
    آیا خوب میشه به مرور زمان یا نه
    ممنون میشم جواب بدین

    پاسخ
    • پاسخگویی به سوالات
     پاسخگویی به سوالات گفته:

     سلام وقت بخیر
     چون مشکل دید دارید حتما باید معاینه انجام شود

     پاسخ
  • امیر حسام سلیمی
   امیر حسام سلیمی گفته:

   سلام خسته نباشید
   این اتفاق برای من هم افتاده میخواستم بدون تا الان دیدتون بهتر شده یا هنوز تاری در دید دارید چون من هم دقیقا زیر چشمم تار هست بعد از برخورد توپ به چشمم

   پاسخ
 3. A_kh
  A_kh گفته:

  سلام خسته نباشید، من ضربه ای با توپ نازک پلاستیکی به چشمم وارد شد و فکر نمی‌کنم چیز خاصی باشه، فقط کمی سوزش و درد داره، مساله ای هست یا نه؟؟؟

  پاسخ
  • رضا
   رضا گفته:

   سلام من ضربه ای به چشمم وارد شده،همون روز اول تاری دید داشتم ونمره چشمم3دهم شد،هم معاینه کردم وهم سی تی اسکن از چشمم گرفتم،هیچ مشکلی نداشتم،الان بعد چند روزرفتم دکتر گفت چشمت 10/10شده ولی هنوز بازم یکم تاری دارم،میخواستم ببینم اول این که ایا تاری چشمم بهتر میشه ودوم این بعد چند سال امکان داره دوباره مشکل واسم پیش بیاد

   پاسخ
   • پاسخگویی به سوالات
    پاسخگویی به سوالات گفته:

    سلام بینایی شما باید از نظر شبکیه بررسی شود

    پاسخ
 4. A.sh
  A.sh گفته:

  سلام ضربه به چشمم خورد پارگی یا چیزی در چشمم مشاهده نمیشه ولی نمیبینم این دائمی میشه الان ضربه خورده

  پاسخ
   • امییرضا
    امییرضا گفته:

    سلام من پسرم چندسال پیش بر اثر ضربه شدید به چشم دچار قرمزی و تاری موقت شد ومردمک بیشتر از از اون یکی باز بود که دکتر قطره تجویز کرد و گفت چشم ترسیده به مرور زمان حل میشه الان بعد ۷سال سیاهی مردمک زیاد شده و تار میبینه میشه راهنمایی کنید تورو خدا چکار کنیم مرسی ممنون

    پاسخ
    • پاسخگویی به سوالات
     پاسخگویی به سوالات گفته:

     سلام وقت بخیر حتما باید تحت نظر چشم پزشک باشید و از نظر شبیه چشم بررسی شوید

     پاسخ
  • سما
   سما گفته:

   برادر من همين مشكل داره تك چشمي هم هست، چند روز ميگذره دكترا فقط قطره ميدن خيلي نگرانشم 😔 كاش بشه كاري كرد.

   پاسخ
 5. محمد
  محمد گفته:

  سلام بنده توپ به قسمت باریک سمت چپ چشم چپم برخورد کرد الان یه خورده قرمز شده و احساس میکنم چیزی در چشمم هست و خارج نمیشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
   • فرزاد
    فرزاد گفته:

    سلام خسته نباشید حدودأ سی پنج سال پیش ترکش بالای آبروم خورده هیچوقت توجه نکردم دوروزپیش همینطوری یک چشم امو بستم دیدی نداشتم همونموقعه تاری داشتم اهمیت ندادم ترکش درآوردن الان دیگه دیدی نداره چکارکنم دیگه فایده نداره هیچوقت بررسی نکردم دکتر رفتم یکبار پنج دکتر نظرمید ادن حدودأ بیست سه سال پیش زمانی مشخصه کردن مراجعه کنم نتونستم برم حتی اونموقع دفترچه بیمه نداشتم الان دیدی نداره اونموقع خیلی کم داشت دکترمتخصص برم ولی زندگی نکردم نظرشماچیه دکترآیا ترکش مسببش شده که بالای آبروم خورده نمیدونم چی بگم ولی ناراحت هستم بهرحال نظرشمادراینموردچی هستش

    پاسخ
    • پاسخگویی به سوالات
     پاسخگویی به سوالات گفته:

     سلام وقت بخیر باید عکس و مدارک بیمار را ببینیم تا تصمیم درست گرفته شود

     پاسخ
  • میلاد
   میلاد گفته:

   سلام، وقتتون بخیر
   ممنون از مطلب خوبتون
   و اینکه ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید
   حدود یک ماه پیش شاخه درخت به چشم برخورد کرد و قرنیه ام سوراخ شد ولی خوشبختانه نیاز به جراحی نداشت و صرفا طی چند روز با مصرف قطره ضد عفونی کننده سوراخ برای خودش بسته شد و الان از قطره اشک مصنوعی استفاده میکنم فقط، ولی الان نسبت به اون چشمم یخورده تار میبینم ، در فواصل دور مثلا خوندن زیرنویس اخبار در فاصله ۷ متری میخواستم بودنم که این تاری از بین میره؟

   پاسخ
   • پاسخگویی به سوالات
    پاسخگویی به سوالات گفته:

    سلام تاری دید از نظر ما باید حتما معاینه انجام بشه

    پاسخ
 6. آروین
  آروین گفته:

  سلام ،من ایربگ ماشن با صورت و چشمم برخورد کرد که باعث تورم پلک و خون مردگی در سفیدی چشم و تاری دیدم شد ،فردای تصادف به چشم پزشک مراجعه کردم و گفت چیز خاصی نیست ،قطره سیپلکس و فلوکورت داد ، الان چهار روز گذشته و چشمم از فاصله ۲۰ سانتی به بعد رو به شدت تار میبینه … می خواستم بدون این تاری دید موقت هست یا دیگه درست نمیشه ؟ ممنون میشم جواب بدید خیلی نگرانم

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام حتما باید از نظر شبکیه چشم معاینه شوند

   پاسخ
   • جمشید
    جمشید گفته:

    سلام من هم دقیقا همین مشکل را دارم الان یک ماه عکس گرفتم شبکیه ام هیچ مشکلی نداره فقط نمره چشمم دو درجه ضعیف تر شده ایا این تاری از بین میره یا امکان داره چقدر زمان ببره

    پاسخ
    • پاسخگویی به سوالات
     پاسخگویی به سوالات گفته:

     سلام وقت بخیر این شرایط شما بایداز نزدیک بررسی شود باید تحت نظر چشم پزشک باشید

     پاسخ
 7. محسن
  محسن گفته:

  من چشم راستم یه مشت خورد الان ولی فقط چیزی که احساس میکنم یکم خارش کم است سرخ نشده ودرد هم نمیکنه

  پاسخ
   • اسلاملو
    اسلاملو گفته:

    سلام وقت به خیر بنده ۱۷ روز پیش باصورت زمین خوردم وسمت چپ صورتم باد کرد وخیلی کبود شد وزیر چشم چپم کبود شو ودردناک الان هنوز چشمم ذوق ذوق میکنه ودرد کمی داره و آزار دهنده هست . ممنونم اگر پاسخ بدید

    پاسخ
 8. امین شهبازی
  امین شهبازی گفته:

  سلام وقتتون بخیر.
  چشم راستم براده آهن رفته بود داخلش در قسمت قرنیه ک دکتر اومد باسوزن دریبارش و فکر میکنم درش آورد ولی قرنیه چشمم اسیب دیده و ۳روز درد شدید داشتم ب همراه حیاس بودن ب نور و آبریزش چشم.الان هم تارمیبینم
  آیا خب میشه این مشکل و یا باید برمتخصصص مراجعه کنم.ممنون از شما

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام حتما باید از نظر شبکیه چشم معاینه انجام شود

   پاسخ
 9. مهدی
  مهدی گفته:

  از وقتی که مشت خورده تو چشمم انگاری فشفشه های بنفش میبینم و سرمم گیج می‌ره و همینطور کمی تار هم میبینم

  پاسخ
 10. سلام چشم من در اثر ضربه توپ قرمز شد و یکم تار میبینه چکار باید بکنم؟
  سلام چشم من در اثر ضربه توپ قرمز شد و یکم تار میبینه چکار باید بکنم؟ گفته:

  Mobina

  پاسخ
 11. محدثه
  محدثه گفته:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  همسر من حین کار تیغ موکت بر میپره تو چشمشون و سفیدی چشمش اسیب میبینه و دکترش براش بخیه لیزری انجام داد الان قطره سیپلکس و قطره اشکی استفاده میکنه خوشبختانه مشکلی در بیناییش به وجود نیومده فقط الان کمی تار میبینه و چشمش قرمزه این علائم موقتیه اقای دکتر چشمشون کامل خوب میشه؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام چشم همسر شما باید تحت نظر پزشک باشه تا سلامتی کامل بدست بیاره

   پاسخ
 12. Ahmad
  Ahmad گفته:

  سلام چشم من دراثرضربه ضعف بینای پیدا کرده
  بهطوری که در معاینات چشم پزشک پزشک گفته لنز چشمت یه کم جابجا شده
  والان ازفاصله تقریبن یک متری ازچشمم دیگه تصویرو واضح نمی بینم
  و دکترم دوتا قطره نوشته وگفته بعده دو ماه دیگه بایددوباربهش مراجعه کنم وازبلندکردن اجسامسنگین خوداری کنم خیلی حالم گرفتس
  می خواستم ببینم این چشم من خوب خواهد شد ایا به چه روشهایی ممنون

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام عکس و مدارک چشمتونا به شماره واتس آپ 09108077708 ارسال کنید

   پاسخ
 13. آروین
  آروین گفته:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید بادکنک ت کید و چشم پسرم آسیب دید و دکتر که بردم گفت یه خراش قرنیه داره ولی از همون روز آب ریزش بینی داره خواستم ببینیم به همدیگر ربطی دارند

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام پسر شما باید از نظر شبکیه چشم معاینه شوند و آبریزش بینی ربطی به آسیب دیدگی چشم ندارد

   پاسخ
 14. محدثه
  محدثه گفته:

  سلام دکتر من پنج شنبه هفته پیش دست مادرم به چشم راستم خورده اولش پلکم خیلی تیک مینداخت ولی الان تقریبا اون کامل خوب شده فقط کمی تاری تو دیدم دارم و انگار پلکام التهاب داره چشم من ضعیفه دکتر که رفتم معاینه کرد گف چیزی نیس ولی من هنوز تاری دارم خراشیدگی نیست رو قرنیه ام و بعضی اوقات گوشه چشمم خارش داره و بعضی وقتم احساس میکنم خشک شده و از گوشه طرف بینیم کمی صورتی شده بود نزدیک به مردمک ولی الان بهتره دکتر قطره بتازنیت داد الان یکم التهابش خوبه ولی هنوز تاری رو دارم
  حالا سوالم اینه این تاری که داره خوب میشه یا موردنیه؟
  ممنون میشم جواب بدین
  راستی یکمم سردرد و حساسیت به نور هم دارم

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام تاری دید یکی از موارد اورژانسی هست که باید معاینه انجام شود

   پاسخ
  • علی
   علی گفته:

   سلام پارگی سفیده چشم بعداز چه مدت جوش می خورد ؟ و ایا عدسی چشم قابلیت بازسازی خود را دارد ؟

   پاسخ
 15. غزال
  غزال گفته:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من یک سال عمل لازک انجام دادم.دو سه ماه بعد عملم بردارزادم بی حواس با ارنج زد تو چشمم اولش قرمز شد اشک اومد و بعدش یکم دیدم تار شده و همش گوشه ی چشمم احساس سنگینی میکنم.دلیلش چیه؟خیلی نگرانم

  پاسخ
 16. قاسم رزمی
  قاسم رزمی گفته:

  سلام چشم من بر اثرسقوط از ارتفاع تارهای عصبی ایش آسیب دیده همچنین چشم من قوزقرنیه هم دارد الان یکمی تار میبینم
  آیا درست میشه با همیشه اینجوری میمونه

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام ستگی به میزان صدمه ی وارد شده دارد حما باید معاینه انجام شود تا میزان آسیب را بسنجیم

   پاسخ
 17. مينو
  مينو گفته:

  سلام.من به واسطه ي ضربه ي خيلي خيلي دردناك چشمم اسيب ديد حتي الان انقدر تاري ديدم زياد هست تايپ كردن مشكله واسم دكتر گفت شبكه چشم اسيب ديده و تورم و خراش قرنيه چشم دارم قطره تجويز كردن و بايد تحت درمان باشم ايا تاري ديد من رفع ميشه خيلي نگرانم چون چشم چپم ضربه خورده و چشم راستمم ضعيفه لطفا راهنماييم كنيد ممنون

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام بستگی به شدت آسیب شبکیه دارد حتما تحت درمان باشید انشاله که بهزودی برطرف شود

   پاسخ
 18. طیبه صحافی
  طیبه صحافی گفته:

  سلام ببخشید من دیشب داخل چشمم ضربه خورد تا چند ساعت چشمم رو که باز میکردم احساس میکردم تیغ داخل چشمم فرو می‌ره و امروز صبح پلکم ورم داشت که بعد از چند ساعت ورمش از بین رفت ولی کمی تار میبینم می‌خواستم بدونم که به مرور زمان خوب میشه

  پاسخ
 19. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام یک سوال داشتم بی زحمت اگر میشه جواب بدید
  طی دعوا ، ناخن یکی سفیدی چشممو پاره کرد و قرمز شده
  نیم ساعت بعد سریع خودمو رسوندم متخصص چشم و گفت سفیدی چشمت پاره شده و دوتا قطره داد
  گفت چهار روز بعد بیا دوباره چک کنم نظر قطعی نداد و گفت ان شاالله درست میشه،این قطره چشم ها تاری دید موقت میارن ولی بعد از گذشت مثلا چند ساعت هم احساس میکنم دید من خیلی افت پیدا کرده، یعنی خودم عینکی هستم،این آیا موقتی هست و تا اون روزی که متخصص وقت تعیین کرده فقط قطره چشمو بزنم یا ….اگر میشه بی‌زحمت جواب بدید ممنون

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام اگر تاری جشم دارید حتما باید معاینه انجام شود

   پاسخ
 20. Alireza
  Alireza گفته:

  سلام وقتتون بخیر من ورزشکار رزمی هستم تقریبا پنج ماه پیش چشمم با چسب دست کش برخورد کرد همون شب رفتم بیمارستان معاینه انجام شد گفتن قرنیه چشمتون آسیب دیده دیگه من چهار ماه استراحت کردم خداروشکر الان خوب شده کاملا ولی وقتی یه ضربه کوچیک هم می خوره تا چند ساعت تار میشه و اشک از چشمم میاد باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام چشم شما باید از نظر شبکیه معاینه انجام شود

   پاسخ
 21. محمد
  محمد گفته:

  من چند روز پیش یک‌ کاج محکم داخل چشم چپم برخورد کرد و برا لحظه ای بینایمو از دست دادم و کم کم برگشت اما تار بود پیش دکتر رفتیم گفت قرنیه خراش افتاده و لنز ترمیم گذاشت گفت چند روز دیگه بازم بیاین برا معاینه خواستم بدونم شبکیه چشمم احتمال داره آسیب دیده باشه؟؟؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام بله اگر تار میبینید احتمالا شبکیه چشم آسیب دیده

   پاسخ
   • مونیکا
    مونیکا گفته:

    سلام
    من سال۹۳ چشم راستم ضربه خورد، به دکتر مراجعه کردم گفت سه قطره خون داخل شبکیه است که فقط با عینکی که مثل کلاه رو سرش گذاشت میشد دید فرداش که به متخصص قرنیه رفتم گفت من خون نمیبینم ولی چند روز یه پرده سیاه بالای چشمم بود الان اون چشمم احساس خشکی میکنه باید چکار کنم؟

    پاسخ
    • پاسخگویی به سوالات
     پاسخگویی به سوالات گفته:

     سلام باید از نظر شبکیه چشم معاینه انجام شود و برای خشکی چشم باید نسبت به شدت خشکی چشم دارو تجویز شود

     پاسخ
     • علی
      علی گفته:

      سلام جناب دکتر وقتتون بخیر ، ببخشید من برادرم موقه ی دعوا کردن طرف مقابل چشم برادرم رو با انگشت شست خیلی محکم فشار میده ، میخاستم بدونم که این فشار آسیبی به شبکیه ی چشم وارد میکنه یا نه ؟ (متاسفانه تو شهرمون چشم پزشک ندارم و فقط پزشک عمومی هست بخاطر همین مزاحمتون شدم 🙏🙏🙏)

     • پاسخگویی به سوالات
      پاسخگویی به سوالات گفته:

      سلام وقت بخیر چشمشون باید از نزدیک معاینه انجام شود واز نظر شبکیه بررسی شود

 22. امیر حسین ابراهیمی
  امیر حسین ابراهیمی گفته:

  سلام ،عرض ادب و خسته نباشی،من امروز یکی با مشت از بقل زد به بغل چشم چپم،تا الان تاری دید و جرقه زدن و دردی نداره،ولی دکتر رفتم گفت یکم قرنیه چشمت نازک شده،باید با لیزر درستش کنم،خواستم ببینم این کار انجام بدم ،و این مشکل در آینده توی دیدم تاثییر میزاره،من همدانم تو رو خدا جواب منم بدید،خیلی حالم گرفتش،ممنون

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام عکس و مدارک از شبکیه چشم دارید برای ما ارسال کنید 09108077708

   پاسخ
 23. نصرالله
  نصرالله گفته:

  من تصادف کردم حالا چشمم انحراف داره دیدیش کمه درمان میشه

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام عکس و مدارک را برای ما ارسال کنید 09108077708

   پاسخ
 24. مصطفی
  مصطفی گفته:

  سلام وقت بخیر خوب هستید بنده براثرتصادف ترک نشین موتورم بودم زدیم رو یه دستندازاز رو موتورپرت شدم با صورت خوردم زمین شدت ضربه زیادبودبعد دو روز فهمیدم که چشم راستم نمیبینه استخون گونه ام شکسته و رفته زیرچشمم عصب چشمم روفشارآورده ولی پاره نشده به دکترمراجعه کردم ولی جواب درست حسابی بهم ندادن چندباری یه آمپولی برای تقویت عصب چشمم بهم میزدن ولی چشمم احیا نشده هنوز وقت برای چندروز دیگه دادن برای مایعنه ولی نورهم نمیتونم تشقیس بدم میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلاپم عکس و مدارک چشمی رابرای ما بفرستید 09108077708

   پاسخ
 25. بی نام
  بی نام گفته:

  من چند روز پیش دست یک نفر محکم خورد توی چشمم و سفیدی چشمم حسابی قرمز شده و الان هم پلکم کبود شده و درد داره و گاهی اوقات خیلی کم تاری دید دارم
  لازمه به پزشک مراجعه کنم؟

  پاسخ
 26. بی نام
  بی نام گفته:

  من دوستم محکم با دست زد توی چشمم و سفیدی چشمم قرمز شده و پلکم هم کبود شده و چشمم وقتی پلک میزنم درد میگیره گاهی اوقات خیلی کم هم تار میبینم
  لازمه به پزشک مراجعه کنم؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام اگر قرمز شده و تار هم میبینید بله لازمه که معاینه انجام بدید

   پاسخ
  • مریم
   مریم گفته:

   سلام من یک روز پیش اتفاقی خواهر مشت زد تو چشم اولش درد داشت و خوب شد حالا نه درد داره نه تار میبینم و هیچ علائمی ندارم.
   لازم به برسی هست.

   پاسخ
 27. امیر
  امیر گفته:

  سلام ببخشید من داداش کوچولوم با چاقو ضربه زد به چشم خداردشکر کاری نشد فقط یکم درد میکنه لازم به دکتر مراجعه کنم؟

  پاسخ
   • مرادی
    مرادی گفته:

    باسلام چند روز پیش یه نفر محکم به سمت راست سرم زد بعد شبش بالای چشم راستم دقیق زیر ابرو یه کوچولو قرمز شد روی استخوان بینیم که بین دوتا چشممه هم یه کمی قرمز شد .چشم داشتم یه چندتا رگ قرمزش بیشتراز چشم چپم شده ولی تاری دید ندارم وهر دافعه ابروم وقسمت راست سرم کمی درد میگیره. نیازه به دکتر مراجعه کنم یا چیزی نیس؟؟

    پاسخ
 28. ...
  ... گفته:

  سلام ببخشید جسم نسبتا سنگین برخورد کرده به چشم مامانم تاری دید نداره ولی یکم احساس درد میکنه چیکار باید بکنیم؟

  پاسخ
  • آرتین
   آرتین گفته:

   سلام من دیروز یه سیب پرت کردن و تند هم نبود خورد تو چشمم و یکم تار تر میبینم ولی شب خوابید و صبح بیدار شدم بهتر شد و هرچی هم میگذره بهتر میشه لازم قطره استریلیزه بگیرم؟

   پاسخ
 29. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام من چشمم با توپ تو سالن ضربه دید خونریزی کرده بود ولی الان خوب شده خونریزی ولی یکم هنوز تار میبینم با چشم

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام چون الان تاری دید دارید حتما باید از نظر شبکیه چشم معاینه شوید

   پاسخ
 30. جواو
  جواو گفته:

  سلام من نظامیم وبعلت برخورد پوکه اسلحه چشم چپم آسیب دیده وبه دکتر مراجعه کردم میگه چشمت آب مروارید داره آیا تومدت زمان ۱هفته ممکنه آب مروارید دراثرضربه ایجادشده باشد؟؟؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام خیر چشم شما اب مروارید داشته ولی اگر تار میبینید حتما از نظر شبکبه چشم هم معاینات انجام شود

   پاسخ
 31. sadra
  sadra گفته:

  سلام چوب بی پین چشم من خورد والعان خیلی تار میبینم خوده خود درمان میشه

  پاسخ
 32. فافا
  فافا گفته:

  سلام ، همسرم خواب بود پسرم با انگشت شصت محکم دست میزاره روی چشم چپ همسرم و بعد چند دقیقه به مدت یکساعت همسرم بیناییش رو از دست میده و خوب میشه. مجددا بعد ۲روز باز هم نمیبینه ۲-۳ بار تکرار شد طی مدت زمان ۱۰ دقیقه با چشم چپ نمیدید. خیلی نگرانم باید چیکار کنیم

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام به صورت اورژانسی حتما باید ویزیت انجام بشه

   پاسخ
   • مریم
    مریم گفته:

    سلام چشم چپ پسر خواهرم در اثر ضربه جایی رانمی بیند گفتن عصب اسیب دیده ممکن است دیگر خوب نشود تورا خدا جواب دهبد

    پاسخ
    • پاسخگویی به سوالات
     پاسخگویی به سوالات گفته:

     سلام باید از نزدیک بررسی شود لطفا برای نوبت گیری با شماره09108077708 تماس داشته باشید

     پاسخ
 33. محمد مهدی
  محمد مهدی گفته:

  سلام من چشمم مشت خورده بعد کبود و ورم شده دکتر گفت شبکه و اعصاب مشکل ندارن ولی الان دو بینی پیدا کردم به نظر شما بده یا خودش خوب میشه

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام یکی از علامت های ویزیت اورژانسی دوبینی هست لطفا برای ویزیت به پزشک مراجعه شود

   پاسخ
 34. قاسمی
  قاسمی گفته:

  سلام. وقت بخیر، چشمم دیشب ضربه محکم خورد یک لحظه یه چیزی مثل لکه خون جلوی دیدم رو گرفت از دیشب تا الان هم گاهی اونطور میشه لطف میکنید بگید چشمم چه آسیبی وارد شده؟!

  پاسخ
 35. علی
  علی گفته:

  سلام خسته نباشی تو تصادف پلک چشمم پاره شده عمل کردم نیاز ب عمل زیبایی داره انگار نوبت دهیتون چجوری هس؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام لطفا عکس از چشمای بیمار برای ما ارسال کنید 09108077708

   پاسخ
 36. عباسی
  عباسی گفته:

  سلام خسته نباشید حدودا سه هفته است چشمم ضربه خورده نگرانی ک دارم اینه مردمک چشم ضربه خوردم احساس می کنم گشاد شد نسبت به چشم سالمم و مگس پران م میبینم جلوی چشم آیا طبیعی همچین شرایطی توسط پزشکم معالجه شدم میگ چشت مشکلی نداره؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام حتما باید از نظ شبکیه چشم معاینه انجام شود

   پاسخ
 37. علی
  علی گفته:

  سلام من نشسته بودم بلند شدم پشت سرم خورد به میلگرد ولی شدت ضربه خیلی نبود جوری که سرم درد نگرفت بعد رفتن به خونه احساس حالت تهوع و درد کم در سر جایی که ضربه خورده و درد در کاسه چشم راست جوری که چشمم حرکت می کرد دردش بیشتر می شد دقیق مثل درد سینوزیت که به چشم می زنه
  بعد سه چهار روز متوجه شدم دیدم در شب خیلی کمتر می شه حالت استیگمات ولی در روز این حالت و تاری دید خیلی کمتره یعنی زمانی که چشمم خسته می شه تاری دید بیشتر حالا سوالم اینه
  ضربه به پشت سر حتی اگرم خیلی محکم نباشه می تونه به بینایی چشم اثر بزاره یا نه؟و اگر این طوره از کجا بفهمم اون ضربه به بینایی چشمم صدمه وارد کرده من همیشه چشمم ده روی ده بوده😭خیلی خوب مراقب کردم ازشون خیلی زور داره برای هیچ و پوچ این طور بشه
  البته سرمم خم بود و ممکن اون ضربه به چشمم منتقل شده باشه ممنون می شم راهنمایم کنید🙏

  پاسخ
 38. .
  . گفته:

  سلام خسته نباشید . چند روز پیش ضربه ای به بالای چشم و ابرو خواهرم وارد شد چند روز استفراغ داشت تا اینکه از بیمارستان ترخیص شد . حالا چشم اش درد میکنه و تاری دید و دوبینی داره . چشمش رو به متخصص نشون دادیم گفت حفره ای درون چشمش است و چشمش چند میلی متر به عقب رفته آیا ممکن هست چشمش به عقب بره وچه عوارضی دارد؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام حتما باید تحت نظرپزشک معالج باشید و ازنظر شبکیه بررسی شوید

   پاسخ
 39. ....
  .... گفته:

  سلام من چشمم ضربه خورده و بعد یک هفته چشم سمت چپ میبرم درد میگیره و چشمم کلا ضعیف هست و الان یکم تار تر شده این درد چشم بعد یک هفته طبیعیه؟؟

  پاسخ
 40. یاسمن
  یاسمن گفته:

  سلام ببخشید من دیروز گوشه ی بالشت سنگین خورد به چشمم اولش یکم کنار چشمم درد گرفت و بعدش خوب شد الانم نه تاردیده گی دارم نه ورم کرده نه درد دارم لازم هست به چشم پزشک برم ممنون میشم راهنمایم کنید

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر اگر تاری دید داشتید حتما به چشم پزشک مراجعه شود

   پاسخ
 41. یلدا
  یلدا گفته:

  سلام من موقع باد کردن بادکنک ، بادکنک ترکید خورد به چشم راستم از عمل چشمم یه ماه میگذره همون لحظه در حد کم قرمز شد و درد داشت قطره اشک مصنوعی ریختم خوب شد میخواستم بدونم مشکلی ایجاد میکنه بعدا؟؟؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام اگر تاری دید نداشتید خیر مشکلی ایجاد نمیکنه

   پاسخ
 42. امیر
  امیر گفته:

  سلام من 18 سالمه وقتی بچه بودم پیچ گوشتی خورد تو چشمم ولی هیچ خونریزی نداشت فقد خیلی قرمز شد از همون موقع من تا الان تقریبا تار میبینم ایا لیرز چشم درمان میکنتش؟؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام حتما باید از نظر شبکیه چشم معاینه انجام شود

   پاسخ
   • Arezoo
    Arezoo گفته:

    سلام من چن سال پیش ضربه محکم ب چشمم خوردک اصلانمی دیدم رفتم دکتربعدیک مدت خوب شدولی مردمک چشمم کمی جابجاشده چیکارمیشه کردآیاخوب میشه

    پاسخ
    • پاسخگویی به سوالات
     پاسخگویی به سوالات گفته:

     سلام وقت بخیر باید ا نزدیک معاینات انجام شود

     پاسخ
 43. محمد رضا
  محمد رضا گفته:

  سلام
  من یه ضربه به ابروم خورد خیلی سریع تورم کرد
  بعد تورم به رنگ سیاه تبدیل شد و خون اومد نصف چشمو گرفت
  الان که ۳.۴ روز میگزره
  چشمم بالا با پایینش سیاه شده نصف چشمم قرمز شده ولی تورم خیلی کمتر شده
  ایا خطرناکه

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر اگر تاری چشم نداشته باشید جای نگرانی نیست

   پاسخ
 44. متین
  متین گفته:

  با سلام .پدرم پارسال عمل آب مروارید انجام دادن بعد از عمل میگفت که تار میبینم وحاله ای روی چشمم به دکترش که مراجعه میکردیم میگفت که فشار چشمش بالاست برا همین تار میبینه الان به یه پزشک دیگه مراجعه کردیم وبا انجام عکس از چشم پزشک گفتن که مردمک چشمش جابه جا شده حالا میخواستم ببینم واقعا این حرف میتونه درست باشه ومردمک تکون بخوره وجاده جا بشه؟واینکه اگه درسته در چه مواقعی مردمک جابه جا میشه؟؟میتونه بر اثر بد عمل کردنش باشه؟سپاس از شما

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر حتما باید از نظر ماهم بررسی انجام شود

   پاسخ
  • Saeed
   Saeed گفته:

   عرض ادبو احترام
   من ۳۳ سالمه و در حین کار فنر با ضرب ب سمت سفیدی چشم راستم خورد (گوشه سمت تخم چشم)
   در همون لحظه دیدم سیاه بود پس از گذشت یک الی دو دقیقه بیناییم کامل برگشت از چشمم هم خون امد
   ب بیمارستان مراجعه کردم و پس از برسی کامل شبکیه گفتن ایرادی نداره
   بعد از گذشت دو سه روز وقتی نور خونه کم شد گوشه چشمم ی نوری میاد و میره ، معمولا وقتی جایی کم نور میشه این اتفاق می‌افته
   هشت باری در طول یک ماه ب دکتر مراجعه کردم و پس از ریختن قطره (۳بار) چک کردن گفتن شبکیه سالمه
   میخواستم بدونم امکان داره چشمم خوب بشه (نوری ک گاهی گوشه چشمم میبینم) یا هر لحظه امکان پارگی شبکیه وجود داره
   هر بار هم از چشمم تست گرفتن چشم راستم ۹/۱۰ بوده و چشم چپم ۸/۱۰ بوده البته من دارای نیستاگموسم هستم
   ممنون میشم جواب بدین فکرم خیلی مشغوله🙏

   پاسخ
  • Saeed
   Saeed گفته:

   عرض ادبو احترام
   من ۳۳ سالمه و در حین کار فنر با ضرب ب سمت سفیدی چشم راستم خورد (گوشه سمت تخم چشم)
   در همون لحظه دیدم سیاه بود پس از گذشت یک الی دو دقیقه بیناییم کامل برگشت از چشمم هم خون امد
   ب بیمارستان مراجعه کردم و پس از برسی کامل شبکیه گفتن ایرادی نداره
   بعد از گذشت دو سه روز وقتی نور خونه کم شد گوشه چشمم ی نوری میاد و میره ، معمولا وقتی جایی کم نور میشه این اتفاق می‌افته
   هشت باری در طول یک ماه ب دکتر مراجعه کردم و پس از ریختن قطره (۳بار) چک کردن گفتن شبکیه سالمه
   میخواستم بدونم امکان داره چشمم خوب بشه (نوری ک گاهی گوشه چشمم میبینم) یا هر لحظه امکان پارگی شبکیه وجود داره
   هر بار هم از چشمم تست گرفتن چشم راستم ۹/۱۰ بوده و چشم چپم ۸/۱۰ بوده البته من دارای نیستاگموسم هستم
   ممنون میشم جواب بدین فکرم خیلی مشغوله🙏

   پاسخ
 45. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام ببخشید من امروز ناخن ینفر خورد به چشمم الان یه لگه قرمز اندازه عدس رو سفیدی چشممه نه سوزشی حس میکنم نه تار میبینم آیا مشکلی داره یا خودش خوب میشه؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر باید ویزیت انجام شود و اگر تاری چشم دارید باید سریعا ویزیت شوند

   پاسخ
 46. امیرحسین
  امیرحسین گفته:

  سلام من هم توپ به صورتم خورد و اولش همش آب میومد به که یکم چشمم رو شستم وقتی چشمم رو باز کرده یه چیز سفیدی پایین چشمم میدیدم بعد چند دقیقه دیگه واضح میدیدم بعد دیشب موقعی میخواستم بخوابم وقتی لامپ رو خاموش میکردم و یکم تاریک میشد باز همونطوری ولی یه چیز سیاهی میدیدم
  خواستم بفهمم علتش چیه
  لطفا جواب بدید

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر باید از نظر شبکیه چشم تحت نظر باشید

   پاسخ
 47. ark
  ark گفته:

  سلام
  من زیره محکم توپ بهش خورد رفتم دکتر گفت کمی پارگی شبکیه و یکم خون ریزی داره گفت عالم داشتی سریع بیا
  من الان به اندازه یک نقطه سیاه وقتی به هرجا نگاه میکنم هست
  خطرناکه

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر حتما باید تحت نظر چشم پزشک باشید

   پاسخ
 48. سلام وقت بخیر من دیروز به چشمم ضربه خورده بود دو روز است که داخل چشمم خون قرمز است چشم یک ذره درد میکنه باید چیکار کنم
  سلام وقت بخیر من دیروز به چشمم ضربه خورده بود دو روز است که داخل چشمم خون قرمز است چشم یک ذره درد میکنه باید چیکار کنم گفته:

  حبیب الله

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام اگر تاری دید دارید حتما به صورت اورژانسی ویزیت انجام شود

   پاسخ
 49. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام خسته نباشید رو موتور بودم پشه به چشمم برخود کرد میخاستم بدونم مشکلی کع نداره چون شبکیه چشمم نازک هست دختر گفته زربه نباید بخوره

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام اگر تاری دید دارید حتما باید معاینه انجام شود

   پاسخ
 50. محمد
  محمد گفته:

  سلام به چشم من محکم توپ خورده اولاش تار دید و الان خوب شده فقط درد میکنه و قرمزه و یه چیزی شبیه عنکبوت وقتی اون ور این ور نگاه میکنم میاد تو چشم میبینمش باید به دکتر مراجعه کنم یا نه؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام حتماد باید تحت نظر چشم پزشک متخصص باشید

   پاسخ
 51. امید شیخ میر
  امید شیخ میر گفته:

  سلام
  چشم من شبا بعد از ساعت ۹ شب تار میبیند
  چه رایانه و چه کتاب رو باید چیکار کنم؟

  پاسخ
 52. حدیثه
  حدیثه گفته:

  سلام وقتتون بخیر مادرم دیابت دارن. ودیروز خروسی به سرشون چنگ زده که باعث خونریزی شده و چشمشون نمیبنه دکتر بردن گفته سی تی اسکن چیزی نشون نداده ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر اگر تاری دید ویا درد چشم دارن حتماباید به پزشک مراجعه شود

   پاسخ
 53. زهره
  زهره گفته:

  سلام وقت بخیر
  شربه شدیدی به چشمم خورده مردمک چشمم خونریزی کرده وتاری دید دارم دکتر انتظاری تشخیص دادن که آمپولی به چشمم تزریق کنن که باعث هدایت خون به جای دیگه چشم بشه .من خیلی استرس دارم که امپول مشکل دیگه ای برام ایجاد نکنه تحربه همچین چیزی رو داشتید؟

  پاسخ
 54. سالار
  سالار گفته:

  سلام یکی از دوستام ی گوله برف زد محکم تو چشمم و الان چشمم قرمز هست و وقتی که چشمم رو این ور و اون ور میکنم ی چیزی مثل عنکبوت جلو چشمم هست
  آیا خطر ناک هست ؟

  پاسخ
 55. علیرضا
  علیرضا گفته:

  سلام.من امروز موقع کمک کردن به بابام رفتم بالای دخت که یه سیم رو از رو درخت ردش کنم موقع پایین اومدن از درخت یکی از شاخه ها در حالی که چشمم باز بود به چشمم راستم برخورد کرد بعد از کمی تاری چشم گرفتم به مرور زمان درست میشه یا اینکه باید برم چشم پزشک؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام تاری دید یکی از مواردی هست که باید اورژانسی ویزیت انجام شود

   پاسخ
 56. Y.a
  Y.a گفته:

  سلام وقت بخیر . دیشب به چشم خواهرم وسیله ای خورد و روی چشمش کبود شده و باد کرده ولی هیچ خونریزی یا خون افتادگی نداره رگای چشمش پاره نشده و تار نمیبینه فقد وقتی نور میخوره به چشمش اذیت میشه و سرد میگیره میخواستم ببینم مشکل جدی هستش؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر باید از نزدیک معاینه انجام شود

   پاسخ
 57. مصطفی
  مصطفی گفته:

  سلام من با سنگ فرز کار میکردم شب احساس کردم درون چشمم سمت چپم چیزی رفته چشمم رو درون کاسه آب گرفتم حتی با دستگاه باد کمی باد گرفتم اما بهتر نشد و روز بعدش قرمز شد از داروخانه قطره شستشو چشم گرفتم ک بعد از یک روز استفاده بدتر شد هم چشمم باد کرد و کمی کوچک و قرمز شد حتی سمت نور نمی‌تونستم نگاه کنم بعد مادرم گفت عرق رازیانه بریز منم استفاده کردم ک بسیار تأثیر داشت هم چشمم بادش کم شد هم قرمزیش حتی سمت نور نمی‌تونستم نگاه کنم ک بعد استفاده از عرق رازیانه میتونستم نگاه کنم الان فقط داخل قرنیه چشمم نقطه ایجاد شده اندازه سر سوزن آیا خطرناکه؟ لطفا سریع جوابم بدین چکار کنم

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام حتما باید از نزدیک مورد بررسی قرار بگیرد

   پاسخ
 58. بهار
  بهار گفته:

  سلام وقت بخیر من حدود ۵ روز پیش چشم سمت چپم با دست ضربه دید و سفیدی چشم خونی شد رفتم دکتر قطره داد قرمزی چشم به مرور کمتر شد فقط کمی لکه خون در اطراف قرنیه چشم باقی مونده به نظرتون این خونریزی زیر ملتحمه چشمم هست و به مرور زمان اونم از بین میره یا دوباره برم پیش پزشک؟؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر باید از نزدیک معاینات انجام شود ولی احتمالا به مرور زمان قرمزی چشم برطرف میشود

   پاسخ
 59. محمد
  محمد گفته:

  سلام
  بنده داشتم با مواد اسید و باز کار میکردم ، داخل اسید باید باز میریختم ک با انفجار خفیفی همراه بود و باعث شد از محتویاتش یکمی داخل چشمم بیفته و کمی هم رو صورتم .اون قسمتی که ریخته رو چشمم باعث شده داخل پلکم تاول بزنه و ریزش اشک،سردرد خفیف، قرمزی چشم و کمی هم تاری دید دارم .این مورد عادیه یا مهمه؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر تاری دید یکی از موارد اورژانسی میباشد حتما باید معاینات انجام شود

   پاسخ
 60. ناشناش
  ناشناش گفته:

  سلام ببخشید پدر من یک سیم توی بخش سفید چشمش فرو رفته بود درش أوردیم ( سیم به طول یک بند انگشت و نیم ) و الان چشمش تار میبینه و قرمز شده ( انگار خوبه نمی‌دونیم ). پنج شنبه بود و دکتر نبود بردیمش دکتر عمومی سه تا قطره نوشت ( آنان یوین.باکتی ماید.سیپلکس)
  خب الان مشکل چیه ؟! خیلی اورژانسی لطفاً بگید

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر حتما باید معاینات انجام شود به صورت اورژانسی

   پاسخ
 61. اریا
  اریا گفته:

  سلام یک گلوله برف محکم به چشمم برخورد کرد و الان بعده دو سه ساعت هنوز سفیدی چشمم قرمزه و درد میکنه و تار میبینم میشه بگین تا چه مدت باید صبر کنم و بعدش به پزشک مراجعه کنم 🙏

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر اگر تار میبینند حتما باید سریعا ویزیت شوند

   پاسخ
 62. مختار
  مختار گفته:

  سلام وقت بخیر افتادگی چشم به اثر زربه خوردن
  میتوانید دایم باشد یا موقت ؟
  تشکر از شما

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر ممکنه موقت باشه ولی بستگی به شدت آسیب وارد شده دارد

   پاسخ
 63. سعید فرحناکی
  سعید فرحناکی گفته:

  سلام جناب دکتر عزیز
  ایا مگس پران چشم درمان دارد یا شما برای آن راهکاری دارید یا خیر
  ممنون از پاسخگوِییتان

  پاسخ
 64. محسن
  محسن گفته:

  سلام وقت بخیر.
  من چشمم با یه جسم پلاستیکی ضربه دیده و دچار پاره گی قرنیه شدم .که چند ساعت بعد از این حادثه دکتر چشم با دستگاه اندوسکوپی 3تا بخیه کرد.العان 6روز از عملم میگزره.ون بینایی چشمم کمی تار و دوبینی داره .از پزشکم سوال کردم میگه سوال زیاد نپرس جواب نمیدم.
  من میخوام بدونم که مشکلم حل میشه یا ن
  چشمم نه خونریزی هم نکرده .و فقط یه پاره گی سطحی داشته

  پاسخ
 65. احمد
  احمد گفته:

  سلام وقت بخیر دکتر جان داشتم با کش بدنسازی تمرین میکردم ک‌ در رفت خورد تو چشمم اولش هیچی نمیدیدم بعدش رفتم دکتر بهتر شد. الان ی هفته میگذره چشمم تار میبینه باید چیکار کنم تا اوکی بشه

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام تار دیدن یکی از موارد اورژانسی میباشد که حتما باید در اسرع وقت معاینه شوید

   پاسخ
 66. مهراب
  مهراب گفته:

  سلام چشمم بر اثر ضربه مشت دچار تاری دید شده قبلا هم دوبار این اتفاق برام افتاده ولی این بار اخر دچار تاری دید شدم با اینکه کبودیش هم داره از بین میره ولی تاری دیدم هنوز وجود داره امکان بهبودیش هست؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر حتما باید تحت نظر چشم پزشک باشید چون تاری دید از موارد اورژانسی میباشد

   پاسخ
 67. حسن
  حسن گفته:

  سلام من دیروز با بالشت ظربه محکمی به چشمم خورد اولش با سوزش شدید رو به رو شدم بعد خوب شد شبش که خوابیدم نصف شب بیدار شدم سوزش داشت تا الانم خوب نشده ی کوچولو هم تار میبینم باهاش خیلی کم و اینکه سفیده چشممه باید برم دکتر؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر اگر تاری دید دارید و یا درد شدید دارید جتما به صورت حضوری معاینه انجام داده

   پاسخ
   • حسن
    حسن گفته:

    دکتر من رفتم چشم پزشکی‌ بعد از اون ظربه بالشت به چشمم الان نمیسوزه ولی تار میبینم و همش خشکی چشم دارم از دوتا قطره هم استفاده میکنم به اسم پرکورد و باکتی ماید ولی هنوز چشمم تار میبینه ممکن هست که خوب بشه ؟

    پاسخ
    • پاسخگویی به سوالات
     پاسخگویی به سوالات گفته:

     سلام وقت بخیر نیاز هست از نظر شبکیه چشم و خشکی چشم مورد معاینه قرار بگیرید

     پاسخ
 68. رویا
  رویا گفته:

  سلام ببخشید پسرم دوچرخا سواری میکرد که خورد زمین و ترمز دوچرخه به زیر چشمش برخورد.الان میگه دوبینی دارم از نوع افقی و کمی سردرد.میگه به صورت افقی دوتا میبینم الان شب هست نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی ام کنید

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر حتما لازم مورد معاینه قرار بگیرد

   پاسخ
 69. z.n
  z.n گفته:

  سلام من امروز یک شی ب چشمم خورد اولش چشمم باز نمیشد بزور باز کردم چشمم قرمزی و ورم نداره ولی همش درد میکنه جای شی ک ب چشمم خورده حس میکنم و اب میاد ایا باید ب پزشک مراجعه کنم

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر اگر تاری چشم دارید حتما به چشم پزشک مراجعه شود

   پاسخ
 70. علی رضا
  علی رضا گفته:

  سلام من چشمم ضربه دیده و هر دوتا چشمم خیلی درد می‌کنه وقتی ضربه خورد چشمم یه حالت نور سفید دید راه حل چیه

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر
   الان تاری دید دارید حتما باید تحت نظر چشم پزشک باشید

   پاسخ
 71. سحر
  سحر گفته:

  سلام من شش ماه پیش چشم چشم در اثر ضربه با مداد صلبیه چشمم مقداری پاره شد رفتم دکتر بعد یه روز خوب شد ولی دو هفته بعد چشمم شدید درد گرفت سردر شدید گرفتم و به چشم راستم منتقل کرد دکتر فقط بهم اشک مصنوعی داد چشمم ضعیف شد ولی باز درد میکنه وقتی به نور نگاه میکنم و یا تمرکز میکنم روی کتاب یا گوشی این خطرناک هست ؟ میشه راهکاری بدید

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر حتما باید تحت نظر چشم پزشک باشید

   پاسخ
 72. ابوالفضل کریمی
  ابوالفضل کریمی گفته:

  باسلام حدود ۵ روز پیش سوار موتور بودم یک چیزی خورد به چشم راستم چشم هم ضعیف هست وقتی خورد درد گرفت و اشک امد بعد سفید چشم هم مثل تار عنکبوت هست و الان عینک هم میزنم میخوام زیرنویس بخونم شبکه خبر رو نمیتونم تار هست پزشک عمومی هم رفتم قطره نوشت گفت چیزی نیست
  چیکار کنم

  پاسخ
 73. ابوالفضل کریمی
  ابوالفضل کریمی گفته:

  سلام ۶ روز پیش سوار موتور بودم نمیدونم چه حشره ای خورد به چشمم رفتم دکتر عمومی قطره و پماد بتازونیت و قطر جنتکس و قطره ناپریوین داد چشمم ضعیف هست دکتر عمومی گفت چیزی نیست و امروز رفتم پزشک اپتومترست قرینه چشمم رو دید گفت سالم هست چیزی نیست ولی تار هست و اشیا رو میبینم ولی زیر نویس شبکه خبر رو تار میبینم
  چیکار کنم؟؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام باید تحت نظر چشم پزشک باشید و از نظر شبکیه و عصب چشم بررسی شوید

   پاسخ
 74. Lia
  Lia گفته:

  سلام من نمیتونم به بالا و کنار نگاه کنم چشمم درد میگره پشت چشمم درد میکرد ک بهتر شد الان نزدیک ابروم درد میگیره ولی کم شده همون روز های اول متوجه شدم تار میبینم اجسام دور رو الان از پماد و قطره استفاده میکنم کمی بهتره ولی تار میبینم

  پاسخ
 75. Sahel
  Sahel گفته:

  سلام وقت بخیر من دفتر خورد به چشمم الان ۲ ساعت میگذره چشمم احساس سنگیتی و سوزش داره یکم هم تاره چند روز صبر کنم ببینم خوب میشه یا به پزشک مراجعه کنم

  پاسخ
 76. علی
  علی گفته:

  سلام من ام شب سر کار یه میل گرد ناگهانی رفت تو چشم خیلی محکم به چشم خورد اول تاری دیدم خیلی زیاد بود جوری ک نمیشود درس ببینم بعد دو سه ساعت بهتر شد چشم خیلی قرمز شده توی چشم یه ورش ورم کرده خونوادمم نمیزاره برم پزشک میگن باید بری سر کار میترسم دیدمو از دست بدم مشکلش به مرور زمان خوب میشه ایا؟

  پاسخ
 77. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من در اثر دعوا یه سلی محکم به چشمم خوردوقتی که خورد چشمم یه لحظه سیاه شد و دو سه روز اول بالای چشمم کبود شده بود ولی الان که دو سه هفته میگزره دیگه مشکلی نداره
  ۱۴ سالم هم هست
  مشکلی ندارع؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر اگر تاری چشم و درد چشم دارید حتما به چشم پزشک مراجعه شود

   پاسخ
 78. هستی
  هستی گفته:

  سلام من در باشگاه داشتم والیبال بازی میکردم که توپ خورد تو صورتم ولی درد نداشتم حتی به بازی ادامه دادم ولی الان یکی از چشمان یکم تار میبینه دلیلش چیه؟؟؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر حتما به صورت اورژانسی به چشم پزشک مراجعه شود

   پاسخ
 79. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام من دیروز توپ والیبال به صورتم برخورد کرد ولی درد نداشت بلافاصله بعد برخورد صورتم با آب سرد شستم بعد اینکه برگشتم خونه خوابیدم بعد که بیدار شدم چشم سمت چپم یکم تار می دید ولی الان مشکلی ندارم و چشمم واضح میبینه مشکلی نداره؟؟؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر خونریزی و تاری دید و درد داشتید حتما به چشم پزشک مراجعه کنید

   پاسخ
 80. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام وقت بخیر
  دوشب پیش ب گوشه بیرونی چشم چپم ضربه خورد و اندازه یک توپ ورم کرد
  صبح ک بیدارشدم چشمم از ورم باز نمیشد و کبودی خیلی زیاد دور چشمم و قرمزی داخل چشم همون گوشه سمت چپ
  الان بعد دوروز ورم خیلی کم شده کبودی بیشتر شده وکلا سیاه شده دور چشمم و قرمزی هم ک هست
  درد داخل چشم ندارم همون گوشه چشمم ک ضربه خورده درد داره
  تاری خیلی کم حس میکنم ولی نسبت ب نور خیلی اذیتم
  گاهی آب ریزی هم داشتم
  نیازی هست ب پزشک مراجعه کنم یان.
  خیلی ممنونم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام وقت بخیر اگر تاری دید و درد چشم و کبودی دارید حتما به پزشک مراجعه نموده و تحت نظر متخصص باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *