همه چیز درباره تزریق ژل به روش کانولا

همه چیز درباره تزریق ژل به روش کانولا

همه چیز درباره تزریق ژل به روش کانولا

تزریق ژل یا فیلر یکی از راه های جوان سازی و از بین بردن چین و چروک های صورت و اطراف چشم است که امروزه اغلب افراد مایل هستند بعد از مشاهده چین و چروک روی پوست خود، جهت رفع آن از طریق تزریق ژل اقدام کنند. تزریق ژل به شیوه های مختلفی انجام می شود که هر فرد می تواند متناسب با شرایط خود روش مورد نظر خود برای تزریق ژل را انتخاب کنند. کانولا یکی از روش های بسیار کارآمد برای تزریق ژل روی صورت است که امروزه بسیاری از افراد مایل هستند از این روش برای رفع چین و چروک استفاده کنند. به همین دلیل ما بر آن شدیم تا در این مطلب به بررسی تزریق ژل به روش کانولا بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تزریق ژل به روش کانولا چگونه است؟

در گذشته برای تزریق کردن ژل یا مواد فیلر به گونه و اطراف چشم از سوزن های نسبتاً ریزی استفاده میشد که موجب انتقال مواد به قسمت زیرین پوست می شدند. امروزه برخی از پزشکان علاوه بر سوزن، از کانولا جهت تزریق ژل زیر چشم و اطراف گونه استفاده می کنند. کانولا یکی از روش های نوین و معتبر برای درمان و رفع چین و چروک های پوست صورت است که معمولاً توسط پزشکان متخصص و با تجربه انجام می شود. کانولا مانند سوزن دارای بدنه ای کاملاً توخالی است که موجب انتقال مواد ژل به صورت می شود. کانولا به لحاظ ساختاری با سوزن متفاوت است. این وسیله دارای سری صاف و نسبتاً گردی است که موجب تمایز اصلی آن با سوزن نیز می شود.

همه چیز درباره تزریق ژل به روش کانولا

همه چیز درباره تزریق ژل به روش کانولا

نحوه تزریق ژل به روش کانولا چگونه است؟

بیشترین میزان چین و چروک در اطراف چشم و گونه اتفاق می افتد. معمولاً اغلب افراد مایل هستند تا برای جوان سازی، چین و چروک های اطراف چشم را از بین ببرند. در روش کانولا ابتدا از طریق مقدار کمی یخ به کرخت کردن پوست می پردازند و در ادامه از مواد بی حسی به صورت موضعی در اطراف چشم نیز استفاده می کنند. بعد از بی حس کردن پوست صورت یا پوست اطراف چشم به کمک یک سوزن، فضایی را برای ورود کانولا به پوست ایجاد می کنند. کانولا از طریق سوراخ وارد شده توسط سوزن به روی صفحات طبیعی بافت صورت کشیده می شود. بعد از پیدا کردن یک منطقه مناسب برای تزریق ژل، پزشک متخصص ژل را به درون پوست منتقل می کند.

این مقاله را هم بخوانید:
اقدامات لازم هنگام تماس چشم با مواد شیمیایی

انواع کانولا برای تزریق ژل صورت

کانولا از ابزارهایی است که به شکل های مختلفی تولید و برای تزریق ژل استفاده می شود. معمولاً کانولا ها بر حسب مقدار قطر و طول سوزن دارای انواع مختلفی هستند که پزشک متخصص با توجه به محل تزریق ژل، نوع ژل، شرایط پوست و میزان چین و چروک صورت یکی از آن ها را انتخاب می کند. میکرو کانولا یکی از انواع کانولا هایی است که برای تزریق ژل روی صورت استفاده می شود. این نوع از میکرو کانولا دارای قطری یین 3 تا 4.1 است و محدوده کلی آن بین 20 تا 75 است.

چه تفاوتی میان سوزن و کانولا برای تزریق ژل وجود دارد؟

تفاوت اصلی کانولا و سوزن در شکل ظاهری آن است. در واقع سوزنی که برای تزریق ژل استفاده می شود دارای سری تیز است اما سری کانولا صاف و گرد است. برای تزریق ژل با استفاده از سوزن، پزشک متخصص سوزن های بسیار نازکی را به پوست وارد می کند که ممکن است باعث کبودی، تورم، عفونت و…شوند. به همین دلیل ممکن است استفاده از سوزن برای رفع چین و چروک پوست و اطراف چشم با عوارض بیشتری همراه باشد.

مزیت استفاده از کانولا برای تزریق ژل چیست؟

معمولاً از کانولا برای رفع چین و چروک هایی که در اطراف چشم مشاهده می شوند، استفاده می شود. در بسیاری از مواقع از کانولا برای درمان مشکلات پوستی عمیق و نسبتاً شدید نیز استفاده می شود. مهم ترین مزیت هایی که موجب شده است برخی از پزشکان از کانولا برای تزریق ژل استفاده کنند عبارت است از:
• با استفاده از کانولا می توان با کمترین میزان تزریق، برای درمان بیشترین مقدار از سطح پوست اقدام کرد.
• استفاده از کانولا برای زیر چشم بسیار مناسب است زیرا در این روش دقت پزشک برای تزریق ژل به شدت افزایش پیدا می کند و موجب می شود از ژل کمتری برای رفع چین و چروک اطراف چشم استفاده شود.
• دوران نقاهت تزریق به روش کانولا نسبت به استفاده از سوزن برای تزریق ژل بسیار کوتاه تر است. در واقع کانولا بر خلاف سوزن باعث تورم و کبودی پوست نمی شود. به همین دلیل زمان خاصی برای رفع این مشکلات وجود ندارد.
• در مواقعی تزریق ژل با استفاده از سوزن ممکن است باعث اختلال در بینایی و از بین رفتن بافت پوست شود زیرا ممکن است سوزن به جای پوست، روی شریان تزریق شود. این مسئله به هیچ عنوان برای کانولا رخ نمی دهد زیرا کانولا دارای نوک صافی است که موجب سوراخ شدن شریان نمی شود.
• میزان درد و خونریزی در تزریق ژل به روش کانولا بسیار کمتر است زیرا صاف بودن نوک کانولا باعث سوراخ شدن رگ ها و خونریزی نمی شود. همچنین برای تزریق ژل به روش کانولا نیاز به ایجاد سوراخ های متعدد روی پوست نیست و این مسئله موجب می شود تا فرد فشار و درد کمتری را روی پوست خود احساس کند‌.

همه چیز درباره تزریق ژل به روش کانولا

همه چیز درباره تزریق ژل به روش کانولا

 

این مقاله را هم بخوانید:
تبخال چشمی

مراجعه به پزشک
در مطلب بالا به بررسی همه نکاتی که در رابطه با تزریق ژل به روش کانولا باید بدانید، پرداختیم. تزریق ژل به کمک سوزن یا کانولا تاثیر بسزایی در فرم دهی صورت و زیبایی آن دارد. تزریق ژل با استفاده از کانولا نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد. به همین جهت باید توسط کسانی انجام شود که در این حوزه از تخصص بالایی برخوردار هستند. کسانی که مایل به تزریق ژل روی صورت و اطراف چشم هستند می توانند به کلینیک دکتر رضا پورمازار جراح و متخصص بیماری های چشمی مراجعه کنند. دکتر رضا پورمازار یکی از پزشکان بسیار حاذق و معتبری است که به درمان انواع بیماری های چشمی مانند آب سیاه، آب مروارید، استرابیسم و…می پردازد. شما نیز می توانید با مراجعه به کلینیک دکتر رضا پورمازار علاوه بر درمان بیماری های چشم، جهت انجام تزریق ژل به روش کانولا اقدام کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *