5 دلیل برای مراجعه منظم به چشم پزشک

5 دلیل برای مراجعه منظم به چشم پزشک

5 دلیل برای مراجعه منظم به چشم پزشک

بسیاری از انسان ها در برابر مراجعه سالیانه به پزشک متخصص مقاومت می ‌کنند. اغلب آن ها ادعا می کنند چشمان سالمی دارند که نیازی معالجه ندارد. طبق نتایج بدست آمده از هر سه نفری که برای ویزیت توسط چشم پزشک مقاومت می کنند، یک نفر آن ها از یک بیماری یا اختلال چشمی رنج می برد.
ویزیت سالیانه چشم از راهکار هایی است که کمک می کند فرد از وضعیت سلامت چشمان خود آگاه باشد و در صورت بروز مشکلی برای درمان آن هرچه سریع تر اقدام کند. در این مطلب به توضیح 5 دلیلی مهمی که نشان دمی دهد؛ باید برای معاینه منظم و سالیانه چشم به چشم پزشک مراجعه کنیم، می پردازیم.

ابتلا به بیماری های چشمی بدون علامت

درصد زیادی از بیماری های چشمی بدون علامت هستند و هیچ نشانه ای را در چشم ایجاد نمی کنند. در چنین حالتی تنها راه برای تشخیص بیماری چشمی؛ مراجعه به متخصص چشم است. شما می توانید با مراجعه سالیانه به چشم پزشک؛ از این موضوع که هیچ بیماری خاصی سلامت چشمان شما را تهدید نمی کند آگاه باشید.
با معاینه چشم می توانید از بیماری هایی مانند گلوکوم، رتینوپاتی دیابتی، آب مروارید، خشکی چشم و…مطلع شوید و با توجه به صلاحدید پزشک برای درمان آن ها اقدام کنید.

آسیب دیدن چشم در صورت استفاده از عینک قدیمی

معاینه سالیانه چشم ها این امکان را به افراد می دهد تا بتوانند اطلاعات به روزتری را از وضعیت چشمان خود دریافت کنند. درصد بالایی از انسان ها تنها یک بار برای معاینه و دریافت عینک به پزشک چشم مراجعه می کنند. این دسته از افراد از همان عینک برای سالیان زیادی استفاده می کنند و توجهی به نمره چشم خود ندارند.
متاسفانه نمره چشم ها ممکن است در طول سال تغییر کند. استفاده از عینک و ابزارهای قدیمی برای چشم باعث بروز مشکلاتی چون سردرد و…می شود. بنابراین بهتر است برای اطلاع دقیق از وضعیت نمره چشم حداقل یک بار در سال به پزشک چشم مراجعه شود‌.
لازم به ذکر است که نمره چشم ها برای همیشه در حالت 20/۲۰ باقی نمی ماند و ممکن است به دلیل بیماری های مختلف یا استفاده مداوم از لوازم دیجیتالی کاهش پیدا کند.

5 دلیل برای مراجعه منظم به چشم پزشک

5 دلیل برای مراجعه منظم به چشم پزشک

صدمه دیدن چشم به دلیل فشار چشم دیجیتالی

سندروم بینایی کامپیوتری یا فشار چشم دیجیتالی از دیگر مشکلاتی است که در طی چند سال اخیر میان افرادی با سنین مختلف شایع شده است و باعث بروز اختلالات و بیماری هایی چون خشکی چشم، زخم قرنیه، نزدیک بینی، دوربینی، خستگی چشم و…می شود.
فشار چشم دیجیتالی به دلیل استفاده بیش از حد از لوازم دیجیتالی اتفاق می افتد و در نهایت باعث آسیب های جدی به چشم می شود. معاینه سالیانه چشم ها توسط پزشک این امکان را فراهم می کند تا پزشک از وضعیت سلامت چشمان شما آگاه شود و در صورت نیاز اقداماتی را برای کنترل و پیشگیری از به خطر افتادن سلامت این عضو حساس در بدن انجام دهد.

این مقاله را هم بخوانید:
عمل کاتاراکت چشم

شناسایی بیماری های غیر مرتبط با چشم

متاسفانه بسیاری از بیماری های خطرناک در دنیا با ایجاد اختلال در عملکرد چشم؛ علائم خود را نشان می دهند. ممکن است یک تاری ساده در چشم ها نشان دهنده بیماری های خطرناکی چون انواع سرطان، روماتیسم مفصلی، دیابت، فشار خون، کلسترول و…باشد.
چکاپ منظم و سالیانه توسط پزشک متخصص این امکان را برای شما فراهم می کند تا از وجود بیماری های غیر مرتبط با چشم آگاه شوید و برای درمان آن به پزشک متخصص در زمینه بیماری مورد نظر مراجعه کنید.

تشخیص بیماری های خطرناکی چون گلوکوم

گلوکوم از بیماری های شایع و خطرناک چشم است که در نهایت موجب نابینایی انسان می شود. تنها را برای درمان این بیماری؛ مراجعه زودهنگام به پزشک چشم و اقدام برای درمان است. شناسایی و تشخیص این بیماری در مراحل اولیه تنها در صورتی مشخص می شود که چشم ها توسط چشم پزشک معاینه شوند.
در غیر این صورت هیچ راه حلی برای تشخیص این بیماری وجود ندارد. بیماری های خطرناک متعددی هستند که در اگر در مراحل اولیه شناسایی شوند؛ قابل درمان هستند. تشخیص بیماری های خطرناکی چون گلوکوم در مراحل اولیه از دیگر دلایلی است که نشان می دهد باید به صورت منظم و سالیانه به پزشک متخصص چشم مراجعه شود.

5 دلیل برای مراجعه منظم به چشم پزشک

5 دلیل برای مراجعه منظم به چشم پزشک

مراجعه به پزشک
چشم ها به عنوان عضو حساس بدن در اثر عوامل خارجی و اختلالاتی در سایر نقاط بدن دچار آسیب می شوند. در چنین وضعیتی تنها راه برای جلوگیری از به خطر افتادن سلامت چشم ها؛ مراجعه منظم به مطب چشم پزشک است. انتخاب چشم پزشک خوب و با تجربه می تواند نقش قابل توجهی در تشخیص به موقع بیماری و نتیجه درمان داشته باشد. بنابراین اگر قصد دارید تا از وضعیت چشمان خود به صورت سالیانه آگاه شوید؛ می توانید به مطب دکتر رضا پورمازار مراجعه کنید.
دکتر رضا پورمازار متخصص و جراح بیماری های چشمی با به کارگیری جدید ترین تجهیزات روز دنیا به تشخیص بیماری های چشمی می پردازد. دکتر پورمازار با توجه به وضعیت عمومی بیمار و شرایط بیماری چشم؛ از انواع روش های درمانی تهاجمی و غیر تهاجمی برای بهبود بیماران استفاده می کنند.

این مقاله را هم بخوانید:
قرنیه چشم در چه شرایطی آسیب می بیند

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *