زیبایی پلک و مجرای اشکی

زیبایی پلک و مجرای اشکی

پلک چشم زودتر از بقیه اجزای صورت علائم پیری را در خود بروز می دهد. به همین دلیل جراحی پلک به عنوان یک عمل زیبایی برای جوان‌تر به نظر رسیدن انجام می گیرد. اصطلاح رایج برای جراحی پلک، بلفاروپلاستی است. جراحی زیبایی پلک به منظور برداشتن پف پلک ها، افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی استفاده می شود. جراحی پلک، با توجه به اینکه برای پلک بالا باشد یا پایین متفاوت است. در کل جراحی پلک شامل جراحی پلک بالا، جراحی پلک پایین و جراحی پلک افتاده است.

در جراحی پلک بالا، با ایجاد برش بر روی چین طبیعی پلک بالا، پوست اضافی برداشته شده، سپس جای برش بخیه زده می شود. در بسیاری از مواقع جای برش باقی نمی ماند. امکان عمل بلفاروپلاستی با لیزر نیز وجود دارد. برای جراحی پلک پایین اگر میزان پف بیش از اندازه باشد برش را دقیقا زیر خط مژه ایجاد می کنند. ولی اگر میزان چربی ها و پف زیر چشم کم باشد با ایجاد برش روی پلک چربی ها را خارج می کنند. عمل زیبایی پلک از نظر پزشکی یک عمل غیر ضروری و فقط برای زیبایی صورت می گیرد. در جراحی پلک، امکان عمل برای چهار پلک به طور همزمان وجود دارد.

زیبایی پلک و مجرای اشکی

بعد از عمل جراحی ممکن است اطراف چشم متورم و کبود شوند که بهبودی آن یک تا دو هفته بعد از عمل حاصل می شود. ایجاد خشکی چشم، از دیگر عوارض عمل پلک چشم است. برای آماده شدن برای جراحی زیبایی پلک، برخی اقدامات باید صورت بگیرد. به طور مثال نباید دو هفته قبل از عمل برخی داروها مانند آسپرین، بروفن و… مصرف شود. بعد از عمل بر روی چشم بیمار پاسمان گذاشته نمی شود. در اکثر اوقات بر روی بخیه ها دکتر پماد آنتی بیوتیک تجویز می کند. همچنین استفاده از قطره اشک تجویز شده توسط پزشک به مدت 3 روز الزامی است. 2 روز بعد از جراحی توصیه می شود پلک ها با آب فیزیولوژیک شستشو داده شوند.

یکی از مشکلات چشمی که ممکن است رخ دهد انسداد مجاری اشک است. این بیماری به دلایلی چون اختلالات ارثی، عفونت، پولیپ بینی، شکستگی بینی، آسیب وارد شده به چشم و… به وجود می آید. افرادی که مشکل انسداد مجاری اشک را دارند دچار ریزش اشک به صورت مداوم و ترشح چرک از چشم می شوند. در این افراد، اشک بر روی گونه جاری شده و بیمار مرتب باید صورت خود را خشک کند. در برخی از موارد، همراه با انسداد مجرای اشکی، عفونت حاد کیسه اشک رخ می دهد که باعث تورم و احساس درد در گوشه چشم می شود. همچنین قرمز شدن سفیدی چشم می تواند از علائم انسداد مجرای اشک باشد. یکی از روش های درمان انسداد مجرای اشکی، انجام عمل جراحی است. در این عمل مسیر جدیدی به منظور تخلیه اشک از چشم به بینی ایجاد می شود. در طی این عمل و بعد از آن، بیمار خون زیادی از دست می دهد. بنابراین داشتن تغذیه مناسب به روند بهبودی کمک می کند. برای نتیجه گرفتن از این عمل باید برخی اقدامات انجام بگیرد.

• به مدت یک هفته بعد از عمل نباید سر به جلو خم شود.

• مایعات و آشامیدنی های داغ مصرف نشود.

• با مشورت پزشک تا 24 ساعت بعد از عمل، روی محل عمل کمپرس یخ استفاده شود.

زیبایی پلک و مجرای اشکی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *