فمتو اسمایل

فمتو اسمایل

در حال حاضر جدیدترین تکنولوژی استفاده از لیزر برای رفع عیوب چشم، فمتواسمایل است که به عمل ریلکس اسمایل هم معروف است. در نتیجه این عمل، خطای دید حاصل از نزدیک بینی و آستیگماتیسم اصلاح می شود.

یکی از مزیت های اصلی این روش این است که لایه برداری در سطح قرنیه صورت نمی گیرد. در این تکنولوژی، برش بدون استفاده از تیغه مکانیکی صورت می گیرد. انجام این عمل برای افرادی که دارای مشکل نزدیک بینی و آستیگماتیسم هستند بهترین انتخاب است. به دلیل اینکه برش ایجاد شده شبیه لبخند هستند به روش فمتواسمایل معروف شده است.

در این روش جراحی، مهمترین لایه قرنیه حفظ می شود و خشکی چشم بعد از عمل به حداقل می رسد. در عمل لیزیک برای اصلاح دید، پزشک با استفاده از تیغ فلزی، لایه ای از بافت قرنیه را برش می دهد. اما در روش فمتواسمایل با استفاده لیزر فمتوسکند، بافت قرنیه بدون نیاز به تیغ جراحی و حد مولکولی جدا می شود. این روش به دلیل اینکه نسبت به بقیه روش ها قدرت تهاجمی کمتری دارد آسیب به بافت های اطراف قرنیه به حداقل می رسد. استفاده از لیزر برای افرادی که دارای خشکی چشم هستند بهترین پیشنهاد جراحی است.

مراحل انجام عمل به این گونه است که ابتدا چشم ها با قطره ی استریل بی حس می شوند. سپس با استفاده از یک وسیله مخصوص پلک ها باز نگه داشته می شود. بعد از آن، با استفاده از لیزر فمتوسکند که مجهز به نرم افزار پیشرفته است، 2 برش روی سطح قرنیه ایجاد می شود. در آخر با ایجاد یک برش در محیط قرنیه،عدسک را از محل برش بیرون آورده شده و عیب انکساری چشم برطرف می شود.

فمتو اسمایل

روش اسمایل، برای افراد دارای نزدیک بینی با نمره چشم 12 و آستیگماتیسم تا نمره 5 قابل انجام است. عمل چشم با روش فمتواسمایل، یک عمل سرپایی است و 15 دقیقه طول می کشد. از جمله مزایای استفاده از عمل اسمایل، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

• عمل فمتواسمایل در یک مرحله انجام می گیرد.

• در مقایسه با بقیه روش ها برش کمتری ایجاد می شود. در روش فمتولیزیک 28 میلی برش ایجاد می شود در حالی که در روش فمتواسمایل 2 تا 4 میلی برش صورت می گیرد.

• عمل بدون آسیب به لایه های بالایی قرنیه ای انجام می گیرد.

• اعصاب چشمی کمتر دچار آسیب می شوند.

• فشار وارد شده به چشم در این روش حداقل است.

• روش فمتواسمایل، ایمنی و دقت بالایی دارد.

• برای افرادی که قرنیه نازک دارند بهترین روش جراحی، فمتواسمایل است.

• این روش بدون درد است.

• امکان برگشت به حالت عادی زندگی از فردای عمل وجود دارد.

 

تفاوت عمل اسمایل با لیزیک

در روش لیزیک، برای عمل از دو دستگاه لیزر استفاده می شود. دو مرحله بودن لیزیک عوارض و خود جراحی را پیچیده تر می کند. به همین علت هزینه این عمل دو برابر است. ولی در روش فمتواسمایل، از یک دستگاه استفاده می شود و در نتیجه هزینه عمل نصف عمل لیزیک است. در روش فمتواسمایل کمترین انرژی و فشار به چشم وارد می شود.

فمتو اسمایل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *