لیزیک

لیزیک چشم

چشم یکی از مهم‌ترین اعضای بدن انسان است که هرگونه اختلال در آن می‌تواند باعث کاهش کیفیت زندگی انسان شود.

تاری دید یکی از مشکلات رایج چشم، تاری دید است. تاری دید در اغلب موارد به دلیل وارد شدن آسیب به قرنیه و عدسی است. به این آسیب در اصطلاح عیوب انکساری گفته می شود. روش های زیادی برای درمان عیوب انکساری وجود دارد که یکی از آن ها جراحی لیزیک چشم است.

با توجه به این که در سال های اخیر تقاضا برای انجام این عمل افزایش پیدا کرده است بر آن شدیم تا در این مقاله در مورد عمل لیزیک چشم، بهترین دکتر عمل لیزیک و قیمت عمل لیزیک چشم صحبت کنیم. اگر شما نیز علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره این جراحی هستید در ادامه با ما همراه باشید.

 

عمل لیزیک چشم

عمل لیزیک چشم، عملی است که برای رفع عیوب چشم مانند دوربینی، نزدیک بینی و یا آستیگماتیسم استفاده می ‌شود.

در بسیاری از موارد این عمل موفقیت آمیز بوده و بیمار دیگر نیازی به عینک یا لنز نخواهد داشت. عمل لیزیک، جزء عمل ‌های زیبایی است و در بسیاری از موارد بیمه‌ ها هزینه جراحی لیزیک چشم را جبران نمی ‌کنند. لیزیک چشم، عمل سرپایی است و انجام این عمل 10 تا 15 دقیقه برای هر دو چشم طول می‌ کشد. در طی این عمل پزشک ابتدا با یک قطره بی‌حسی، سطح چشم را بی‌حس می کند و سپس با استفاده از چاقوی جراحی لایه نازک قرینه را برمی‌دارد. جراح در ادامه، با استفاده از لیزر بافت زیرین قرنیه را شکل می‌ دهد و بعد ازآن لایه نازک قرنیه را در جای خود قرار می ‌دهد.

قیمت لیزیک چشم

قیمت لیزیک چشم

چه کسانی می توانند عمل لیزیک چشم را انجام دهند؟

تمام افرادی که بالای 18 سال هستند و دارای بیماری خاصی نیستند می‌ توانند این عمل را انجام دهند. از دیگر شرایط لازم برای انجام عمل لیزیک چشم عبارتند از:

 • شماره چشم در طول چند سال اخیر ثابت مانده باشد.
 • ضخامت قرنیه مناسب باشد.
 • شماره چشم کمتر از 10 باشد.

 

البته افراد بالای چهل سال و بیمارانی که از خشکی چشم رنج می برند و یا افرادی که داروی خاصی مصرف می کنند ممکن است برای انجام این جراحی ممنوعیت داشته باشند.

 

قیمت جراحی لیزیک چشم

انجام عمل لیزیک، مستلزم صرف هزینه است. قیمت عمل لیزیک چشم به عوامل مختلفی بستگی دارد که اطلاع داشتن از آنها به برنامه ریزی مالی بیمار کمک می‌کند. بنابراین بهتراست قبل از انجام عمل با پزشک متخصص درباره هزینه ‎‌های عمل لیزیک و یا هزینه ‌های جانبی آن مشورت صورت بگیرد. در ادامه به تعدادی از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت جراحی لیزیک چشم اشاره کنیم.

انتخاب جراح از موارد تاثیر گذار در هزینه لیزیک است. جراح‌ های با تجربه هزینه بالاتری برای عمل لیزیک دریافت می ‌کنند. البته انجام عمل لیزیک توسط جراحان با تجربه نتایج بهتری را بدست می‌آورد و عوارض بعد از عمل کمتری خواهد داشت. از این رو بهتر است افرادی که قصد انجام عمل چشم لیزیک را دارند در انتخاب پزشک دقت کنند.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت جراحی لیزیک چشم، داروهای مورد نیاز برای عمل است. برخی از داروهایی که ممکن است توسط پزشک تجویز شود عبارتند از: قطره ضد التهاب و آنتی بیوتیک

از دیگر فاکتورهایی که باعث افزایش و یا کاهش قیمت لیزیک می شود می توان به روش انتخابی جراحی اشاره کرد. انجام عمل با روش‌ ها و تکنولوژی مدرن تر به دلیل دقت و ظرافتر بیشتری که دارد هزینه بالاتری هم در بر خواهد داشت. هزینه عمل جراحی بدون چاقو بیشتراز سایرعمل ‌ها خواهد بود. اما قطعا استفاده از دستگاه های جدیدتر نتایج بهتری را نیز به همراه خواهد داشت.

مکان جغرافیایی قرار گرفتن مطب دکتر و کلینک از عوامل تاثیرگذار برقیمت عمل لیزیک چشم است. کلینک‌هایی که در مکان‌های با هزینه زندگی بالایی قرار دارند هزینه جراحی بالاتری هم دریافت خواهند کرد.

در برخی اوقات، پزشکان هزینه‌های جانبی عمل چشم مانند عکس از قرینه را به هزینه عمل جراحی لیزیک اضافه می‌کنند. معاینات قبل از عمل، دارای هزینه است که برخی از کلینک‌ها هزینه آن را جدا از هزینه جراحی در نظر می گیرند. همچنین کلینک‌ها ممکن است مراقبت‌های بعد ازعمل را جداگانه حساب کنند. بنابراین اطلاع داشتن از هزینه این مورد، برای اطلاع دقیق از هزینه جراحی لیزیک چشم لازم است. همچنین توجه به این نکته لازم است که برخی از کلینک‌ها قیمت را برای یک چشم ارئه می‌دهند و بیمار برای بدست آوردن قیمت واقعی برای هر دو چشم، باید آن را دو برابر کند.

انجام برخی از آزمایشات قبل ازعمل لیزیک لازم است. این آزمایش‌ها میزان ریسک عمل را تعیین می‌کند و برای پیشگیری از بروز احتمالی برخی خطرات لازم است. انجام این آزمایشات هزینه عمل لیزیک را افزایش می‌دهد.

از طرف دیگر ممکن است مشکل بیمار با یک عمل برطرف نشود. در این مواقع، بیمار نیاز به انجام عمل دوم خواهد داشت. هزینه عمل دوم بیشتر از هزینه عمل اول است و پزشک باید قبل از انجام عمل این نکته را متذکرشود.

بهترین دکتر لیزیک چشم در تهران

بهترین دکتر لیزیک چشم در تهران

عمل فمتولیزیک

عمل فمتولیزیک روش مدرنی از عمل لیزیک به شمار می‌آید که درآن از تیغ برای برش نازک قرنیه استفاده نمی‌شود. انجام این نوع عمل لیزیک، برای افرادی که قرینه نازک دارند و یا از تیغ جراحی می‌ترسند، توصیه می‌شود. به علت اینکه انجام این عمل نیاز به دستگاه پیشرفته دارد، هزینه عمل فمتولیزیک بیشتر است.

 

قیمت لیزیک چشم در کلینیک

رقابت بین کلینک‌ها برای انجام عمل لیزیک بالا است و اختلاف قیمت بسیاری در این بین مشاهده می‌شود. این تفاوت قیمت جراحی لیزیک چشم به عوامل مختلفی از جمله تبحر و شهرت جراح و نوع دستگاه مورد استفاده بستگی دارد. در برخی از کلینک‌ها هزینه عمل را حد نهایی عمل یعنی بالاترین تکنولوژی مورد استفاده در عمل در نظر می‌گیرند و به همین علت هزینه عمل بسیار بالا می‌رود. در حالی که در برخی دیگر از کلینک‌ها با توجه به نیاز بیمار و در خواست خود بیماراز تکنولوژی خاصی مانند فمتولیزیک استفاده می‌شود که هزینه آن به طور جداگانه باید پرداخت شود.

در برخی از موارد کلینک‌ها برای جذب مشتری، پایین‌ترین قیمت لیزیک چشم را ارائه می‌دهند. این کلینک‌ها ممکن است هزینه‌های جانبی را علاوه برهزینه عمل دریافت کنند. بنابراین در چنین شرایطی برای داشتن یک انتخاب مناسب حتما به موارد زیر باید دقت شود:

 • ممکن است قیمت لیزیک چشم ارائه شده فقط برای اصلاح نزدیک بینی باشد و در صورت درخواست بیمار برای درمان آستیگماتیسم و یا اصلاح بیشتر نزدیک بینی و دوربینی قیمت بالاتری را درخواست کنند.
 • معاینات و مشاوره صورت گرفته قبل ازعمل جزء هزینه عمل لیزیک چشم نباشد و به عنوان هزینه جانبی از بیماردریافت شود.
 • در برخی از کلینک‌ها ممکن است از تکنولوژی قدیمی‌تری استفاده کنند که در نتیجه هزینه لیزیک چشم پایین می‌آید. البته استفاده از تجهیزات قدیمی ایراد تخصصی ندارد ولی هرچه تجهیزات به روزتر باشد نتیجه عمل بهتر خواهد بود.

 

پس قبل از اینکه برای انجام عمل لیزیک به علت هزینه پایین، یک کلینک انتخاب شود، بهتراست همه این موارد بررسی شده و درباره هزینه جراحی لیزیک چشم با پزشک متخصص مشورت انجام بگیرد.

 

قیمت عمل لیزیک چشم آستیگمات

بسیاری از مردم گمان می‌کنند که عمل لیزیک برای چشم‌های آستیگمات امکان پذیر نیست. در حالی که اگر چشم بیمار دچار قوز شدید قرینه نباشد و در بازه‌ی نمره های 0.5 تا 6 دیوپتر باشد امکان عمل لیزیک وجود دارد. هزینه جراحی لیزیک چشم برای افرادی که آستیگماتیسم دارند هیچ تفاوتی با عمل لیزیک برای چشم دوربین و نزدیک بین ندارد. در واقع نمره چشم، هیچ تاثیری بر هزینه عمل لیزیک چشم نخواهد داشت.

دکتر لیزیک چشم

دکتر لیزیک چشم

راهکارهای موثر در کاهش هزینه عمل لیزیک چشم

برای کاهش هزینه عمل لیزیک چشم، راه حل های مختلفی وجود دارد. مثلا، برخی از کلینک‌ها در بعضی از مناسبت ‌ها برای هزینه لیزیک چشم تخفیف در نظر می گیرند. برای کاهش قیمت لیزیک چشم، بیماران می‌توانند در این ایام عمل خود را انجام دهند. همچنین برخی از شرکت‌ها برای انجام عمل لیزیک، تسهیلات در اختیار کارمندان خود قرار می‌دهند. بنابراین قبل از انجام عمل لیزیک بهتر است بیمار اطلاعات لازم در این باره را کسب کند.

 

پرداخت هزینه عمل لیزیک چشم توسط بیمه

یکی از دغدغه‌های مهم افرادی که قصد انجام عمل لیزیک دارند این است که آیا بیمه این عمل را تحت پوشش قرار می‌دهد یا نه. برخی از بیمه‌ها از جمله تامین اجتماعی به دلیل اینکه این عمل را ضروری نمی‌داند، هزینه عمل لیزیک را پرداخت نمی کنند. درباره پوشش بیمه تکمیلی نوع قرارداد مهم است. اگر در قرارداد عمل لیزیک جزء تعهدنامه بیمه باشد، بیمه تکمیلی هزینه عمل را پرداخت خواهد کرد.

 

بهترین دکتر عمل لیزیک

 • همان طور که قبلا اشاره کردیم میزان تجربه و مهارت پزشک در نتیجه جراحی لیزیک چشم بسیار تاثیر گذار است. از این رو انتخاب پزشک بسیار حائز اهمیت است. برای انتخاب بهترین دکتر عمل لیزیک دقت به موارد زیر توصیه می شود:
 • حتما مدارک جراح مورد نظر را با استفاده از بانک اطلاعات پزشک بررسی شود.
 • پزشک متخصص، باید دارای گواهینامه نظام پزشکی باشد. این بدان معناست که سازمان نظام پزشکی جراح مورد نظر را برای انجام تخصص چشم پزشکی تایید می‌کند.
 • حتما بررسی شود که جراح، دارای تاییدیه نظام پزشکی باشد.
 • بیمار می‌تواند برای انتخاب بهترین دکترعمل لیزیک چشم در تهران، از متخصصین مراقبت ازچشم یا متخصص اپتومتریست کمک بگیرد.
 • تاییدیه سازمان نظام پزشکی، استانداردهای اخلاقی و رفتاری را برای همه اعضا تضمین می‌کند.

 

بحث و نتیجه گیری

در این مقاله درباره جراحی لیزیک چشم و فاکتورهای موثر در قیمت آن پرداختیم. هر چند این جراحی جزو روش های کم تهاجمی و بی خطر است اما باید افرادی که قصد انجام آن را دارند به اندازه کافی تحقیق کنند. از طرف دیگر از آن جایی که لیزیک یک جراحی نسبتا پیچیده است باید توسط بهترین دکتر برای عمل لیزیک چشم انجام شود. زیرا در صورتی که پزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد ممکن است در فرآیند جراحی برخی آسیب های جدی به چشم وارد شود. قیمت لیزیک چشم به فاکتورهای زیادی بستگی دارد و بیماران بهتر است برای دریافت اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به مطب مراجعه کنند.

8 پاسخ
 1. َA.moradi
  َA.moradi گفته:

  سلام/من دیابت نوع 2 دارم،آیا میتونم عمل لیزیک انجام دهم؟هزینه تقریبی عمل؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام درصورتی که دیابت کنترل شده باشد میتوانید جراحی انجام دهید اما لازمه معاینه انجام شود تا نسبت به شرایط چشم شما روش جراحی انتخاب شود و قیمت جراحی بستگی به روش جراحی چشم شما دارد که قیمتها متفاوت است

   پاسخ
 2. زهرا برازنده
  زهرا برازنده گفته:

  سلام یکی چشم من ۱.۷۵ آستیگمات هس، و موقع مطالعه و کار با گوشی اذیتم میکنه، اگه بخوام عمل لیزیک انجام بدم هزینش چقدره میشه؟

  پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام هزینه عمل بستگی به نوع عمل شما داردبرای مشاوره باشماره تماس 09108077708 تماس بگیرید

   پاسخ
  • پاسخگویی به سوالات
   پاسخگویی به سوالات گفته:

   سلام برای مشاوره با شماره تماس 09108077708 تماس گرفته شود

   پاسخ
 3. Alireza
  Alireza گفته:

  سلام وقتتون بخیر میخاستم ببینم شب کوری هم درمان داره یا نه و کی وقت دارین..؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *