کربوکسی تراپی دور چشم چیست

کربوکسی تراپی دور چشم چیست

کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟

تیرگی دور چشم یا چین و چروک اطراف چشم از مشکلاتی هستند که در اغلب اوقات موجب افزایش سن پوستی و همچنین کاهش میزان زیبایی فرد می شوند. به همین دلیل اغلب افراد مایل هستند تا از روش های مختلفی برای درمان تیرگی دور چشم استفاده کنند. کربوکسی تراپی دور چشم یکی از انواع روش های درمان تیرگی اطراف چشم انسان است که توسط چشم پزشک و جراح چشم انجام می شود. در این مطلب به بررسی اینکه کربوکسی تراپی چشم چیست و چگونه انجام می شود، می پردازیم. جهت دانستن اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کربوکسی تراپی چیست؟

تیرگی دور چشم یکی از انواع مشکلاتی است که به دلیل نرسیدن اکسیژن کافی به پوست دور چشم اتفاق می افتد. این مسئله در برخی موارد به دلیل ژنتیکی و در مواقعی به دلیل افزایش سن اتفاق می افتد. معمولاً با افزایش سن، میزان اکسیژن رسانی به پوست اطراف دور چشم کم می شود و اطراف چشم کمی سیاه می شوند. کربوکسی تراپی از روش هایی است که به روشن شدن پوست دور چشم کمک می کند.
در روش کربوکسی تراپی گاز کربن دی اکسید به درون پوست نفوذ کرده و باعث تشکیل شدن مویرگ های جدید و افزایش خون رسانی می شود. این مسئله موجب می شود تا به مرور زمان عروق خونی گشاد شوند و خون به راحتی در آن ها جریان پیدا کند. کربن دی اکسید از گازهایی است که موجب کلاژن سازی و الاستین می شوند. این دو ماده موجب جوان سازی نواحی مختلف پوست بدن و صورت می شوند.

کربوکسی تراپی دور چشم چیست

کربوکسی تراپی دور چشم چیست

برای رفع کدام مشکلات چشمی از کربوکسی تراپی استفاده می شود؟

کربوکسی تراپی در دسته عمل های زیبایی قرار دارد. در واقع کربوکسی تراپی یکی از روش های درمان تیرگی دور چشم است که طی جلسات متعدد باعث کمرنگ شدن میزان تیرگی و رفع آن می شود. علاوه بر تیرگی، برای جوان سازی و رفع چین و چروکی که به دلیل افزایش سن در اطراف چشم ایجاد شده اند، از کربوکسی تراپی استفاده می شود. این روش درمانی طی جلسات متعددی متناسب با میزان چین و چرک یا تیرگی انجام می شود.‌

این مقاله را هم بخوانید:
عوارض بیماری فوتوفوبیا چشم

میزان ماندگاری کربوکسی تراپی دور چشم چقدر است؟‌

اغلب افرادی که کربوکسی تراپی چشم را انجام می دهند ممکن است با این سوال مواجه شوند که میزان ماندگاری کربوکسی تراپی دور چشم چقدر است؟ در پاسخ به این سوال اکثر پزشکان زمان مشخصی را تعیین نمی کنند زیرا میزان تیرگی، تعداد جلسات درمانی، نحوه مراقبت بعد از عمل و…در ماندگاری کربوکسی تراپی دخیل هستند. با این حال درمان تیرگی دور چشم به روش کربوکسی تراپی بیشتر از 6 ماه ماندگاری دارد و در صورت تکرار میزان ماندگاری آن افزایش پیدا می کند.

کربوکسی تراپی چشم از چه مزایا و معایبی برخوردار است؟

تمام روش های درمانی برای رفع تیرگی چشم دارای مزایا و معایبی هستند که دانستن آن کمک می کند تا فرد با آگاهی بیشتری نسبت به انجام این روش درمانی اقدام کند. مهم ترین مزایا و معایب کربوکسی تراپی دور چشم عبارت هستند از:
الف) مزایا
• کربوکسی تراپی طی زمان کوتاهی در مطب پزشک انجام می شود.
• کربوکسی تراپی نیاز به دوران نقاهت ندارد.
• بعد از انجام کربوکسی تراپی فرد توانایی انجام کارهای روزمره خود را دارد.
ب) معایب
• کسانی که برای رفع تیرگی دور چشم عمل کربوکسی تراپی را انجام می دهند، ممکن است با کمی قرمزی یا افزایش دمای بدن همراه باشند.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی چیست؟

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی کمک می کند تا هر فردی بتواند طی زمان کوتاهی با کمترین میزان عوارض، به نتایج دلخواهی دست پیدا کند. بنابراین بهتر است به همه نکاتی که پزشک متخصص بعد از انجام کربوکسی تراپی به بیمار توصیه می کند، توجه شود. مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی عبارت هستند از:
1. تا چند ساعت بعد از عمل کربوکسی تراپی بهتر است از برخورد آب به پوست دور چشم پرهیز شود.
2. از حمام کردن و شنا کردن تا 24 ساعت بعد از انجام این عمل پرهیز شود.
3. بعد از عمل جراحی از برخورد نور خورشید به پوست دور چشم پرهیز شود.
4. در حین خارج شدن از منزل از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب استفاده شود.
5. داروها و کرم های تجویزی توسط پزشک متخصص در ساعت مشخص شده مصرف شوند.

این مقاله را هم بخوانید:
مراقبت های بعد از جراحی ریلکس اسمایل چشم

مراجعه به پزشک
در مطالب بالا به بررسی این مسئله که کربوکسی تراپی چیست و چگونه باعث رفع تیرگی دور چشم می شود، پرداختیم. دانستیم که کربوکسی تراپی چشم در اثر تزریق شدن گاز کربن دی اکسید به زیر چشم اتفاق می افتد و طی چند جلسه باعث بر طرف شدن تیرگی پوست اطراف چشم می شود. کسانی که به دلایل ژنتیکی و…از تیرگی اطراف چشم خود رنج می برند، می توانند برای درمان از روش کربوکسی تراپی استفاده کنند.

کربوکسی تراپی دور چشم چیست

کربوکسی تراپی دور چشم چیست

پزشک متخصص متناسب با میزان تیرگی دور چشم، این روش درمانی را طی چند جلسه انجام می دهد. دکتر رضا پورمازار جراح و متخصص بیماری های چشمی، از پزشکان حاذق و باتجربه ای است که طی جلسات متعدد از طریق کربوکسی تراپی به جوان سازی و رفع تیرگی دور چشم کمک می کند. شما می توانید با تعیین وقت، برای درمان تیرگی دور چشم به این روش، به مطب دکتر رضا پورمازار مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *