جراح چشم خوب در سعادت آباد

جراح چشم خوب در سعادت آباد – شمال تهران

یکی از مشکلات شایع بینایی، عیوب انکساری چشم است. عیوب انکساری به این معنا است که چشم نمی تواند اشعه های نور را به طور مناسب بشکند و باعث تاری دید می شود. در زمان های گذشته تنها راه تصحیح عیوب انکساری، استفاده از عینک بود؛ اما با گذشت زمان برای اصلاح عیوب انکساری روش های جراحی ابداع شدند. افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ممکن است سوالاتی از قبیل:

انواع جراحی انکساری کدام است؟

هر یک از انواع جراحی انکساری چگونه انجام می شود؟

جراح چشم خوب در سعادت آباد را چگونه پیدا کنیم؟

جراح چشم خوب در شمال تهران کیست؟

در این مقاله قصد داریم تا به تمام سوالات فوق پاسخ دهیم. اگر شما هم علاقه‌ مند به کسب اطلاعات بیشتر در این باره هستید با ما همراه باشید.

 

انواع عیوب انکساری

بیشتر افراد عیوب انکساری را نوعی بیماری می دانند در حالی که تنها یک اختلال قابل درمان هستند. انواع عیوب انکساری عبارتند از:

نزدیک بینی: فرد مبتلا به نزدیک بینی اجسام دور را تار می بیند. این افراد بسته به مقدار عیب انکساری، دورتر از یک فاصله مشخص را واضح نمی بینند.

دوربینی: فرد مبتلا به دوربینی تصویر اجسام دور را واضح می بیند. این افراد برای دیدن اجسام نزدیک دچار مشکل می شوند.

آستیگماتیسم: انحناى قرنیه چشم فرد مبتلا به آستیگماتیسم نامنظم بوده و قدرت انکسارى آن بر حسب انحنای آن بسیار کم و یا بسیار زیاد است.

جراح چشم خوب در سعادت آباد

جراح چشم خوب در سعادت آباد

انواع جراحی انکساری

کراتوتومی آستیگماتیک (AK): در این روش جراح چشم خوب در شمال تهران یک یا دو برش عمیق روی قرنیه به صورت منحنی ایجاد می کند. این برش ها آن نقاطی از قرنیه را خیلی انحراف داشته باشند را مسطح می کنند. افرادی که دارای عینک با شماره پایین هستند به طور کلی بیشترین موفقیت را در به دست آوردن بینایی طبیعی پس از جراحی کراتوتومی آستیگماتیک دارند. افرادی که آستیگماتیسم شدیدتری دارند، ممکن است پس از جراحی کراتوتومی آستیگماتیک همچنان به عینک یا لنز احتیاج داشته باشند.

کراتوتومی فوتورفراکتیو: کراتوتومی فوتورفراکتیو (PRK) نوعی جراحی انکساری است که برای درمان مشکلات بینایی ناشی از عیوب انکساری از لیزر استفاده می کند. هدف از عمل کراتوتومی فوتورفراکتیو اصلاح خطای انکساری برای بهبود بینایی است. این جراحی نحوه تمرکز پرتوهای نور بر روی شبکیه چشم را بهبود می بخشد. PRK برای درمان نزدیک بینی، دور بینی و آستیگماتیسم استفاده می شود. انجام این جراحی به افرادی توصیه می شود که می خواهند جراحی انکساری انجام دهند اما قرنیه آن ها خشک و یا نازک است.

لیزر کراتومیلوزیس در LASIK: کراتومیلوزیس درجا با لیزر روش ترجیحی برای اصلاح دور بینی (دور بینی) است. فرم چشم را تغییر می دهد. در لیزیک با استفاده از تیغه یا لیزر یک فلپ نازک روی قرنیه ساخته می شود. فلپ بلند شده و لیزر بر روی بافت مرکزی قرنیه اعمال می شود. لیزر بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف، بافت را از قرنیه خارج می کند. سپس فلپ تعویض می شود. جراحی لیزیک در مطب جراح چشم خوب در سعادت آباد یا مرکز جراحی انجام می شود.

کراتوتومی شعاعی (RK): کراتوتومی رادیال یک روش جراحی برای اصلاح نزدیک بینی است. این تکنیک برای اولین بار توسط جراح چشم روسی Svyatoslav Nikolay Fyodorov در دهه 1970 ابداع شد. در روش RK جراح چشم خوب در شمال تهران یک سری برش در قرنیه ایجاد می کند. عمق برش تقریباً 90 درصد ضخامت قرنیه است. این عمل به صورت سرپایی است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. از دیگر مزایای این عمل بهبودی قابل توجه در دید بلافاصله بعد از عمل است.

کراتوپلاستی ورقه ای خودکار (ALK): کراتوپلاستی ورقه ای خودکار یک روش جراحی برای اصلاح انحنای غیرطبیعی در قرنیه (لایه جلوی شفاف چشم) است که از تمرکز دقیق نور روی شبکیه (لایه حساس به نور در پشت چشم) و تولید یک مانع جلوگیری می کند. ALK تحت بی حسی موضعی انجام می شود. یک لایه قرنیه برش داده می شود تا یک فلپ ناقص ایجاد کند. سپس قرنیه زیرین دقیقاً برش داده می شود. کل مراحل ممکن است حدود یک ساعت طول بکشد. قطره چشم برای کنترل درد، التهاب و جلوگیری از عفونت تجویز می شود. بهبودی معمولاً حدود 24 ساعت طول می کشد اما بینایی واضح طی چند هفته به تدریج ایجاد می شود.

کراتوپلاستی حرارتی لیزری (LTK): لیزر کراتوپلاستی حرارتی روشی برای تغییر شکل قرنیه است. در این روش از لیزر هولمیوم برای گرم شدن ملایم مناطق خاصی از قرنیه استفاده می شود. یکی از مهم ترین مزایای کراتوپلاستی حرارتی لیزری این است که بدون برش یا برداشتن بافت قرنیه انجام می شود و بهبود فوری بینایی را به همراه دارد. این روش باید توسط یک جراح چشم خوب انجام شود.

جراح چشم خوب در شمال تهران

جراح چشم خوب در شمال تهران

ویژگی جراح خوب چشم در تهران

با توجه به این که چشم یک عضو بسیار مهم است باید در انتخاب جراح دقت کافی داشت. نتایج جراحی انکساری به میزان مهارت پزشک بستگی دارد. در برخی موارد بیماران برای اصلاح عیوب انکساری چشم خود به پزشکی مراجعه می کنند که از تجربه کافی در این حوزه برخوردار نیست. متاسفانه در چنین مواردی نتایج عمل اصلا مطلوب نیست. یکی از سوالات رایج افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند این است که جراح چشم خوب در سعادت آباد و جراح چشم خوب در شمال تهران را چگونه پیدا کنیم؟

یک جراح خوب باید با جدیدترین دستگاه های جراحی آشنا باشد و در این حوزه تخصص لازم را داشته باشد. بهترین روش برای انتخاب جراح چشم خوب پرس و جو از بیماران قبلی است. از طرف دیگر یکی از ویژگی های جراح چشم خوب این است که وقت کافی برای بیماران خود بگذارد و درباره گزینه های پیش رو برای درمان به وی توضیحات لازم را دهد. تا بیمار پس از کسب اطلاعات لازم درباره مزایا و عوارض هر کدام از انواع جراحی انکساری تصمیم گیری کند.

 

قیمت انواع جراحی انکساری

هزینه جراحی های انکساری به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. دو فاکتور بسیار تاثیر گذار در قیمت جراحی های چشم، نوع دستگاه و میزان مهارت جراح است. از طرف دیگر نوع بیمه نیز بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا برخی از بیمه ها هزینه جراحی های چشم را تقبل نمی کنند. برخی از افراد به اشتباه تنها به دنبال جراحی هستند که این عمل را با کمترین قیمت برای آن ها انجام دهد. در حالی که برای گرفتن نتیجه مطلوب در کنار توجه به قیمت باید به مهارت پزشک و نوع دستگاه نیز دقت کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *